Powraca Rockowisko

Najbardziej znany obok Jarocina festiwal rockowy lat 80. zmartwychwstaje w Łodzi

Imprezę "Rockowisko - 25 lat później" przygotowuje łódzka Agencja Koncertowa "De'kompresja".

- Zastrzegliśmy legendarną nazwę, żeby później nikt nie włóczył nas po sądach - mówi Mariusz Kowalczyk, pomysłodawca imprezy. - Tegoroczny festiwal ma być pierwszym z cyklu, a nie jednorazowym wydarzeniem.

Rocznicowe "Rockowisko" zaplanowano na 12 listopada. Gwiazdami ośmiogodzinnego koncertu mają być TSA, Dżem i Perfect. Poza tym wystąpią KSU i Armia oraz debiutanci Freak Of Nature, t.h.o.r.n. i Obraski. Zespoły zagrają w łódzkiej hali sportowej. Bilety na "Rockowisko" trafią do sprzedaży jeszcze we wrześniu. Do hali wejdzie 8 tys. widzów.

Pierwsze "Rockowisko" miało miejsce w 1980 r., a ostatnie w 1986 r. Podczas trzydniowej imprezy występowali debiutanci i znane gwiazdy. Na czas "Rockowiska" Łódź stawała się stolicą polskiego rocka. Na festiwal przyjeżdżało kilkanaście tysięcy fanów i najbardziej liczący się ludzie z branży muzycznej. To tutaj takie zespoły jak Oddział Zamknięty czy Republika zaczynały wielkie kariery.

- "Rockowisko" było imprezą opiniotwórczą, wręcz kulturotwórczą - uważa Marek Piekarczyk, wokalista TSA. - Ważne, żeby organizatorzy nie podpierali się tylko przeszłością, bo "Rockowisku" potrzeba świeżości. Może się ono stać wymarzonym miejscem dla wszystkich młodych zbuntowanych muzyków. Przecież rock ma wciąż wiele do powiedzenia.