W samej stolicy na głosy wyborców liczą liderzy czterech Partii - Marek Borowski (SDPl), Roman Giertych (LPR), Jarosław Kaczyński (PiS) i Tadeusz Mazowiecki (Demokraci.pl). Listy pozostałych największych partii otwierają znani i doświadczeni politycy. Numerem "jeden" listy PO jest Hanna Gronkiewicz-Waltz. Ryszard Kalisz otwiera listę SLD.
W okręgu podwarszawskim również sporo znanych nazwisk. Tutaj PiS stawia na Ludwika Dorna. Pierwszy na liście PO jest Bronisław Komorowski, a SLD Michał Tober. Janusz Piechociński otwiera listę PSL, Andrzej Potocki - Demokratów.pl
Z Krakowa kandydują gwiazdy komisji śledczych. Jan Rokita (PO), główny śledczy "komisji Rywina" oraz posłowie PiS-u: Zbigniew Ziobro ("komisja Rywina") i Zbigniew Wasserman ("komisja ds. Orlenu"). Poza śledczymi o mandat walczą tu Jerzy Hausner z demokratów.pl oraz Marek Kotlinowski z LPR.
Z Łodzi na ul. Wiejską wybierają się między innymi urzędujący premier Marek Belka (demokraci.pl), oraz jedna z liderek Platformy Iwona Śledzińska-Katarasińska. Jednak największą "nowością" łódzkich list jest nieobecność Leszka Millera. Po 14 latach numerem "jeden" SLD jest Sylwester Pawłowski - szef miejskiego Sojuszu. Nowy lider partii, Wojciech Olejniczak, kandyduje z okręgu sieradzkiego.
Z Wrocławia startuje Władysław Frasyniuk - jeden z założycieli Partii Demokratycznej. Lider PSL-u Waldemar Pawlak otwiera listę płocko-ciechanowską.
Oprócz Marka Borowskiego, na start zarówno w wyborach prezydenckich jak i parlamentarnych, zdecydowali się liderzy Platformy Obywatelskiej, Samoobrony i Polskiego Stronnictwa Ludowego. Donald Tusk otwiera gdańską listę PO. Andrzej Lepper wybrał Koszalin. Natomiast Jarosław Kalinowski, o mandat posła, ubiega się z pierwszego miejsca w okręgu ostrołecko-siedleckim.