Liga Pęka: Nowe ugrupowanie na prawicy

Eks-eurodeputowani Ligi Polskich Rodzin Bogdan Pęk i Witold Tomczak tworzą konkurencyjny wobec LPR komitet wyborczy - Dom Ojczysty

Komitet powołali parlamentarzyści z pięcioosobowego koła poselskiego o tej samej nazwie oraz organizacje związane z Radiem Maryja, m.in.: Stowarzyszenie Morskie i Gospodarcze i Ruch Społeczny Odrodzenie Polski. Według zapewnień jego członków do ugrupowania - obok Pęka i Tomczaka, którzy narazili się Lidze niechęcią do Macieja Giertycha jako kandydata na prezydenta - włączają się struktury LPR, m.in. ze Szczecina. Pełnomocnikiem komitetu została poseł Halina Szustak.

W sobotę wieczorem liderzy ugrupowania gościli w Telewizji Trwam i Radiu Maryja. - Polacy muszą być mądrzy przed wyborami. Nie wolno nam być katolikami tylko z nazwy. Czyny muszą świadczyć o naszej przynależności do Kościoła katolickiego - stwierdziła poseł Gertruda Szumska z koła Dom Ojczysty.

I zaapelowała do kół Radia Maryja: - Zjednoczmy się w zbieraniu podpisów na Dom Ojczysty. Pokażmy, że jesteśmy naprawdę wielką rodziną.

Pęk stwierdził, że liderzy "DO" prowadzą rozmowy w sprawie wspólnej listy z Ruchem Patriotycznym Jana Olszewskiego i Antoniego Macierewicza. Ale na własnych warunkach. - Pomimo różnych prób i długotrwałych negocjacji nie ma pełnego porozumienia - stwierdził Pęk. - Jednak jesteśmy przekonani, że to możliwie. Widać wyraźnie, że ta struktura, którą my tworzymy, jest znacznie silniejsza.

Jednocześnie Pęk uspokoił kierownictwo RP: - Wszyscy posłowie na pewno znajdą się na godnych miejscach na listach wyborczych - zapewnił.