Owsiak ogłosił kto zagra na Przystanku Woodstock

Już powstają rusztowania gigantycznej sceny z nagłośnieniem na 200 tys. watów, na której zagra blisko 25 kapel. Wśród nich weterani punkrocka Moskwa, KSU i niemiecki Die Toten Hosen, zaangażowane Lao Che i jubilaci z Raz, Dwa, Trzy

Jurek Owsiak ogłosił wczoraj program tegorocznego Przystanku Woodstock w Kostrzynie nad Odrą (5-6 sierpnia). Zgodnie z zapowiedziami na dawnym poligonie zjawi się silna reprezentacja z Niemiec: Die Toten Hosen, Beatsteaks (grał w tym roku w Roskilde), Scavenger, Mad Doggin, She Male Trouble i Knorkator.

Z polskiej strony mamy kilka niespodzianek. Po raz pierwszy na Woodstocku usłyszymy zespół Pogodno, punkowe załogi KSU i Moskwa. Organizatorzy festiwalu jako wydarzenie zapowiadają nocny koncert Lao Che poświęcony Powstaniu Warszawskiemu. Będzie też trochę egzotyki. Zagra m.in. Zdob Si Dubi, folkowa ekipa a la Bregović, tyle że z Mołdawii.

Na liście wykonawców znaleźli się też renomowani wykonawcy rocka i muzyki folk: Sławek Wierzcholski z Nocną Zmianą Bluesa, Freak Of Nature, Carrantuohill, Krzysztof Jaryczewski z gośćmi (niegdyś lider Oddziału Zamkniętego). Na koniec Woodstocku zagra najprawdziwsza kapela smyczkowa Kostrinella i zespół Raz, Dwa, Trzy obchodzący 15-lecie istnienia.

Do udziału w Przystanku zgłosiło się ok. 600 zespołów. Ci, którzy się dostali na festiwal, grają za darmo. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zwraca tylko za dojazd.

PKP poinformowała, że uruchomi 51 dodatkowych pociągów pospiesznych do Kostrzyna m.in. z Białegostoku, Bielska-Białej, Gdyni, Jeleniej Góry, Katowic, Krakowa, Lublina, Łodzi, Poznania, Rzeszowa, Słupska, Torunia, Warszawy i Wrocławia. Osoby, które kupią bilet w dwie strony, zapłacą taniej.

Pełny skład wykonawców na stronie www.wosp.org.pl .