Cugowski do Senatu?

Krzysztof Cugowski, wokalista Budki Suflera, otrzymał propozycję startu w wyborach do Senatu z listy Prawa i Sprawiedliwości w Lublinie. Cugowski nie jest jedynym znanym artystą, z którym PiS prowadzi po cichu negocjacje

Specjaliści od marketingu politycznego mówią: "Polacy w wyborach parlamentarnych głosują na znane twarze. Im bardziej znane i mniej kojarzone z brudną polityką, tym lepiej". PiS tego słucha, dlatego już werbuje m.in. Krzysztofa Cugowskiego, wokalistę Budki Suflera. - Pan Cugowski jest sympatykiem PiS-u, dlatego partia chce go namówić do współpracy. Jakiej dokładnie, na razie nie mogę ujawnić - mówi Artur Soboń, rzecznik lubelskiego PiS-u.

Sam Cugowski mówi: - Rozważam tę propozycję, mam czas do 15 lipca. Brak doświadczenia w polityce nie jest dla niego przeszkodą w ubieganiu się o mandat senatora. - W polityce jest już dużo ludzi przypadkowych. Gdybym się tym zajął, to nie będę na końcu tego peletonu - dodaje.

Jeśli zostanie senatorem, zamierza zajmować się kulturą masową, sportem i mediami. Cugowski nie jest jedynym artystą, którego chce zwerbować PiS. - Prowadzimy rozmowy z wieloma - mówi tajemniczo Soboń. Z kim?

Niedawną trasę promocyjną PiS-u ("Wiosna Polaków"), która odbywała się od marca do czerwca w 20 miastach, koncertami wspierali: Ryszard Rynkowski, Justyna Steczkowska, Stanisław Sojka, Edyta Geppert i zespół Lombard. Na scenie partię braci Kaczyńskich lansowali aktorzy i satyrycy: Krzysztof Piasecki, Stefan Friedman, Jan Pietrzak i Radosław Pazura.