WOODSTOCK w Kostrzynie

Niemieckie kapele z rockowej czołówki oraz Pogodno, KSU, Lao Che - to najważniejsze punkty programu Woodstocku

XI Przystanek Woodstock odbędzie się 5-6 sierpnia na dawnym poligonie w Kostrzynie nad Odrą. Tegoroczny Przystanek otwiera się na publiczność zza Odry. Zagrają Die Toten Hosen - zespół instytucja w Niemczech, Beatsteaks (zagra w tym roku w Roskilde) i Knorkator (zespół znany w Niemczech z kabaretowego zacięcia). Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, organizator Woodstocku, od kilku miesięcy namawia młodych Niemców na przyjazd do Kostrzyna. Punkty informacyjne działają m.in. we Frankfurcie, Berlinie i Poczdamie. WOŚP uruchomiła stronę internetową www.haltestelle-woodstock.de. Udział w festiwalu zapowiedziało kilkadziesiąt niemieckich organizacji pozarządowych.

Z polskiej strony po raz pierwszy na Woodstocku usłyszymy zespół Pogodno. Do tego dojdą weterani punk rocka KSU, Lao Che, o którym głośno się zrobiło po albumie "Powstanie Warszawskie", zespół Raz, Dwa, Trzy na specjalnym koncercie z okazji 15-lecia istnienia i Krzysztof Jaryczewski z gośćmi, niegdyś podpora Oddziału Zamkniętego.

Do udziału w Przystanku zgłosiło się ok. 600 zespołów. Szanse na koncert dostanie ok. 30.

Na poligonie stanie gigantyczna scena z nagłośnieniem na 200 tys. wat. Oświetlone zostanie miasteczko namiotowe, organizatorzy zainstalują pół tysiąca toalet, kilkaset kranów i pryszniców, 80 automatów telefonicznych. Działać będzie poczta polowa, bankomaty, kantor walutowy, gastronomia zdolna wyżywić nawet do 300 tys. uczestników. Organizatorzy zapowiadają patrole policji z Polski i Niemiec i tysiącosobowy Pokojowy Patrol. Z Fundacją Owsiaka będą współpracować trzy szpitale z okolicy.