Płyta z poezją Jana Pawła II

Poezja Karola Wojtyły jest trudna, ale dzięki muzyce i polskim artystom ma szansę trafić pod strzechy - uważa ks. Andrzej Chibowski, pomysłodawca nagrania płyty z wierszami Papieża

Pomysł powstał w zeszłym roku. - Wówczas, myśląc o Międzynarodowym Kongresie Eucharystycznym, chcieliśmy przygotować płytę z poezją Ojca Świętego z różnych okresów Jego życia. Była nadzieja, że Papież przyjedzie wtedy do Polski, więc zaplanowaliśmy, że z tej okazji odbędzie się też koncert artystów, którzy bez pobierania honorariów nagrali płytę - mówi ks. Chibowski, diecezjalny duszpasterz środowisk twórczych i sportu diecezji warszawsko-praskiej. Do projektu, który miał nosić tytuł "Nie lękajcie się", zaproszono: Edytę Geppert, Hannę Banaszak, Beatę Kozidrak i Bajm, Krzysztofa Krawczyka, Seweryna Krajewskiego, Adama Nowaka i Raz Dwa Trzy, Budkę Suflera oraz Janusza Szroma z Opole Gospel Choir.

- Pomysł, który zaczął być realizowany za życia Papieża, po Jego śmierci zmienił zupełnie wymowę. Stał się rodzajem testamentu poetyckiego - bo w Jego poezji zawarte jest przesłanie, jak postrzegać świat, jak patrzeć na człowieka. Zmienimy też tytuł płyty na "Testament mój" i być może zaprosimy jeszcze aktorów do przeczytania fragmentów papieskiego testamentu - zastanawia się ks. Chibowski.

Płyta zostanie wydana na początku czerwca. Ma być dystrybuowana na Kongresie Eucharystycznym, który rozpoczyna się 18 czerwca, oraz w kościołach całej Polski jako cegiełka. Dochód zostanie przekazany na budowę Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie.

- Chcielibyśmy, aby płyta trafiła pod strzechy. To poezja trudna intelektualnie, ale dzięki muzyce i artystom jej przesłanie odczyta i intelektualista, i babcia w małej wiosce - uważa ks. Chibowski. Wydawcą płyty będzie duszpasterstwo środowisk twórczych i sportu diecezji warszawsko-praskiej.

Na stronie www.jacek.opole.pl można posłuchać jednego z utworów płyty do wiersza "Uwielbiaj duszo moja" w wykonaniu Janusza Szroma z Opole Gospel Choir