Papież chce odwiedzić Polskę

Obradujący na Jasnej Górze w poniedziałek polscy biskupi wystosowali list do papieża Benedykta XVI. Formalne zaproszenie za pośrednictwem Nuncjatury Apostolskiej wystosują jednak dopiero w czerwcu

- Biskupi zapraszają w swoim liście do Polski, ale to nie jest jeszcze formalne zaproszenie papieża Benedykta XVI - wyjaśnił rzecznik Episkopatu ks. Józef Kloch. - Oficjalne zaproszenie może wystosować posiedzenie plenarne Episkopatu, a w jasnogórskiej bibliotece zebrała się jedynie Rada Stała Episkopatu i biskupi diecezjalni.

Wiadomo natomiast, że Benedykt XVI pragnie odwiedzić nasz kraj. Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Józef Michalik poinformował biskupów o swojej rozmowie z Ojcem Świętym. - Czuję potrzebę odwiedzenia Polski - miał powiedzieć papież. Abp Michalik nie pytał jednak o datę. - Data podróży do Polski będzie bowiem decyzją Ojca Świętego - mówił ks. Kloch. Nie zostanie zawarta nawet w formalnym zaproszeniu, które zostanie wystosowane najprawdopodobniej w czerwcu przez wszystkich polskich biskupów.