Jerzy Polaczek, szef PiS w województwie śląskim, poinformował, że na imprezach jego partii zaśpiewają m.in.: Ryszard Rynkowski, Justyna Steczkowska, Stanisław Sojka, Edyta Geppert i zespół Lombard. Wystąpią też Krzysztof Piasecki, Stefan Friedman i Jan Pietrzak, a spotkanie w Górnośląskim Centrum Kultury w Katowicach w najbliższą niedzielę poprowadzi aktor Radosław Pazura.
Podobne imprezy odbędą się we wszystkich miastach wojewódzkich oraz kilku innych większych miastach (w sumie 20). - Konwencja spotkań będzie lekka, chociaż tematy poważne. Chcemy przedstawić naszą propozycję wszystkim, którzy oczekują głębokiej zmiany w naszym życiu publicznym. Przekonamy Polaków, że polityka nie jest tylko dla elit, ale ma służyć wszystkim obywatelom - dodał Polaczek.
Akcja PiS pt. "Wiosna Polaków" miała rozpocząć się już w połowie kwietnia, ale termin przesunięto ze względu na śmierć Jana Pawła II.