Trzydziestolatków seksualny portret własny

Prawie 5 mln Polaków to trzydziestolatki. W miastach żyje zdecydowanie więcej trzydziestolatek, na wsi - trzydziestolatków. Statystyczny trzydziestolatek nie daje się upływowi czasowi i walczy na różnych frontach

Chce jak najdłużej zachować młodość

Z tego powodu dom i rodzinę zakłada coraz później. Najczęściej w wieku 25-29 lat, choć w latach 90. większość taką decyzję podejmowała, mając 20-24 lata.

Jest zakochany

Według ostatnich walentynkowych badań CBOS-u większość zakochanych to właśnie osoby w wieku 25-34 lat,

Ale mimo to zdradza

Z badań prof. Zbigniewa Izdebskiego wynika, że przynajmniej raz zdradziło stałego partnera 24,9 proc. osób w wieku 30-39 lat. To więcej niż w przypadku 25-29-latków, w tej grupie wiekowej romans miało 20,7 proc. osób.

Nie dość, że zdradza, to jeszcze przy tym ryzykuje

Aż 41 proc. 30-39-latków przyznało się do ryzykownych zachowań seksualnych (dla badaczy to: seks analny, oralny, zdrada, korzystanie z agencji towarzyskiej, posiadanie kochanka). A według raportu Durexa 41,3 proc. osób w wieku 25-34 lat uprawiało seks bez zabezpieczenia.

Boi się HIV

Najbardziej zarażenia boją się mężczyźni w wieku 30-39 lat i kobiety w wieku 25-29 lat (badania prof. Zbigniewa Izdebskiego z 2001 r., wśród 3,2 tys. Polaków w wieku 15-49 lat).

Walczy o swoje prawa

Dzisiejsi trzydziestolatki są pierwszym pokoleniem homoseksualistów, które przeżywało swój coming out bez piętna bycia chorym. To także pierwsi single, których nikt nie nazywa starymi pannami i kawalerami. Uffff, co za ulga...