O. Tadeusz Rydzyk broni swego sponsora Jana Kobylańskiego

Kobylański podejrzewany jest o kolaborację z hitlerowcami i sowieckim wywiadem. - To kłamstwa. Uderzają w człowieka, który ma wielkie zasługi - oświadczył w środę w nocy w Radiu Maryja.

O. Rydzyk połączył się telefonicznie z redakcją swojej rozgłośni w Toruniu w środę tuż po 23. W studiu ojciec prowadzący rozmawiał z Januszem Dobroszem z LPR i Ewą Kantor z koła Dom Ojczysty o pracach komisji śledczej badającej prywatyzację PZU. - Najnowszy atak na pana Kobylańskiego to uderzenie w Radio [Maryja - red.] - oznajmił o. Rydzyk. - Kiedyś wrócimy do tego, nie chcę się w tej chwili wypowiadać.

Redemptorysta wyjaśnił tylko, że nie zamierza odnosić się do ostatnich publikacji w mediach na temat Kobylańskiego. Jego zdaniem są one kłamliwe, a "z kłamcą się dialogu nie prowadzi".

Kobylański jest jednym z fundatorów budowanego w Toruniu kosztem 40 mln zł domu akademickiego założonej przez o. Rydzyka Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej. Obiekt, który ma być częścią ogromnego kompleksu Polonia in Tertio Millennio, rośnie w błyskawicznym tempie. Będzie miał trzy dwupiętrowe skrzydła i ponad 15 tys. m kw. powierzchni. Jesienią zamieszka w nim 446 studentów uczelni.