Odsiecz Kobylańskiego dla Radia Maryja

Dzięki Bogu, LPR, Samoobrona i Radio Maryja rosną w siłę - pisze Jan Kobylański, milioner z Urugwaju i sponsor o. Rydzyka.

Jego list Radio Maryja opublikowało na swojej stronie internetowej we wtorek. Trzy tygodnie temu, gdy Lech Wałęsa zarzucił Radiu Maryja sianie nienawiści, o. Rydzyk był akurat gościem Kobylańskiego w jego posiadłości Punta del Este. Kobylański jest prezesem Unii Stowarzyszeń i Organizacji Polskich Ameryki Łacińskiej (USOPAŁ). W 1952 r. wyjechał do Paragwaju, gdzie zbił fortunę, współpracując z reżimem dyktatora gen. Alfredo Stroessnera. Teraz wspiera o. Rydzyka. To dzięki jego pieniądzom w Toruniu kosztem 40 mln zł powstaje potężne centrum Polonia in Tertio Millennio.

Kiedy Radio Maryja znalazło się w ogniu krytyki m.in. za deprecjonowanie Okrągłego Stołu, Kobylański nie wytrzymał. "Okrągły Stół z roku 1989 był tylko paktem, w którym po raz kolejny oddano Polskę w arendę" - napisał. Usiedli przy nim "nie Polacy, lecz obcy Polsce tak narodowo, jak i ideowo przedstawiciele tej samej formacji politycznej, która w wyniku sowieckiej okupacji zawłaszczyła nasz Kraj w roku 1945, czyli komuniści z PZPR i tzw. dysydenci wywodzący się z trockistowskiego KOR-u". Efekt? "Polski Naród został niewolnikiem we własnej Ojczyźnie"- uważa sponsor o. Rydzyka.

Milioner wzywa do utworzenia narodowego rządu. "Dzięki Bogu, jesteśmy świadkami rośnięcia w siłę formacji patriotycznych, takich jak: Liga Polskich Rodzin, Ruch Katolicko-Narodowy, Samoobrona, ONP-PL, Ruch Odbudowy Polski czy wspaniała organizacja medialna, jaką jest nieocenione Radio Maryja i Telewizja Trwam" - pisze Kobylański.

Jest przekonany, że szanse na zwycięstwo opcji patriotycznej w wyborach "budzi strach we wszystkich mafijnych postkomunistycznych strukturach". Stąd biorą się "oszczercze ataki" na Radio Maryja, prałata Henryka Jankowskiego i USOPAŁ.