Tabletka na nietrzeźwienie

Rosyjscy naukowcy stworzyli tabletkę, która trzykrotnie wydłuża okres trzeźwienia. Nazywa się RU-21 Red

Wymyśliła ją rosyjska firma Spirit Sciences z Kalifornii. Ta sama, która w ubiegłym roku wypuściła na rynek tabletki RU-21, sławne już na całym świecie lekarstwo na kaca.

- Chcemy oferować młodym ludziom pełne wyposażenie na imprezę. Jeśli łykniesz Red, będziesz potrzebował mniej alkoholu, żeby się dobrze bawić - mówi Emil Chiabery, amerykański imigrant z Rosji, który współzałożył Spirit Sciences.

Ale to niejedyny sposób na reklamę Red. Tworząc tabletkę, naukowcy kierowali się "dbałością o portfele młodzieży". - Alkohol jest drogi, a młodzi nie mają pieniędzy. Dzięki tabletce wydadzą dużo mniej. Będziemy ich namawiać, żeby zaoszczędzone fundusze przeznaczali na bilety do teatru czy do muzeum - mówią szefowie firmy.

Jak to możliwe, że "czerwona tabletka" wydłuża okres bycia pijanym? Zawiera ona skonfigurowany wyciąg z winogron, który spowalnia trawienie alkoholu. Red jest już dostępna w aptekach na Wyspach, a do wakacji ma trafić na resztę rynku Unii Europejskiej. Wszystko wskazuje na to, że tabletki nie wypróbuje młodzież w USA: - Wahamy się, czy wypuścić RU-21 Red na rynek amerykański. Mamy problemy z uzyskaniem zezwoleń - mówi Chiabery. Nieoficjalnie mówi się, że na przeszkodzie stoi lobby alkoholowe, które boi się, że Amerykanie zaczną mniej pić.