Jakie kobiety udają orgazm?

Jest przed trzydziestką, ma stopień magistra, żyje w stałym związku i kocha swojego mężczyznę - to zdaniem amerykańskich naukowców portret kobiety, która udaje orgazm

Przed szóstką ekonomistów z Uniwersytetu Emory w Atlancie nikt na świecie nie odważył się skonstruować socjologicznego portretu kobiety oszukującej w łóżku. To kobieta z wyższym wykształceniem, żyjąca od roku w stałym związku ze starszym o blisko trzy lata mężczyzną, bardzo kochająca swego partnera. Naukowcy pod wodzą dr. Hugona Mialona właśnie ogłosili ten portret w pracy "Ekonomia orgazmu II".

Na jakiej podstawie? Poprosili 10 643 Amerykanki o anonimową odpowiedź na 85 pytań, z których - jak mówią - pięć miało kluczowe znaczenie: "Ile zarabia twój partner?", "Ile zarabiał rok temu?", "Czy osiągasz orgazm?", "Jak często go udajesz?", "Jak często udawałaś rok temu?". Odpowiedzi na te pytania dały ekonomistom odpowiedź na pytanie, dlaczego kobiety udają orgazm.

Oto ich wnioski: kobiety robią to, by dowartościować swych mężczyzn. A dowartościowani mężczyźni rano pewniejszym krokiem ruszają w bój o pieniądze. I mają większe szanse na pokonanie w pracy mężczyzn niedowartościowanych seksualnie.

Skąd w ogóle pomysł, by ekonomiści badali seks? - spytałem.

Dr Hugo Mialon: Do tej pory ekonomiści pomijali w seks w badaniach. Ja zaś podejrzewałem, że udawanie orgazmu przez kobiety ma związek z dochodami gospodarstw domowych. Okazało się, że ci mężczyźni, których partnerki zaczęły udawać odczuwanie większej przyjemności seksualnej, najszybciej awansowali i dostawali większe podwyżki. To kolejny krok w rozwoju "ekonomicznej teorii zachowań seksualnych".

A po co stworzyliście portret kobiety udającej orgazm?

- Skoro wzrost dochodów domowych okazał się funkcją udawania orgazmu, to jako ekonomiści musieliśmy opisać tę zmienną. Kobiety przekonujące mężczyzn, że doświadczają dzięki nim większej przyjemności, okazały się "motywatorami" poziomu życia. Ta która lepiej zaspokoi swojego mężczyznę, ma większe szanse, że to właśnie jej partner złowi i przyniesie do domu większą zdobycz.