Klasyka za paragon

W sobotę w Łodzi rusza kino, w którym można obejrzeć film za kilkadziesiąt groszy. Przed wejściem trzeba tylko okazać paragon na dowolny zakup dokonany w centrum handlowym M1

Cytryna, pierwsze w Polsce kino całodobowe, nawiązało współpracę z Centrum Handlowym M1. W hipermarkecie stworzono salę kinową na blisko sto osób. Żeby wejść na seans, należy pokazać paragon z zakupów i to na dowolną kwotę. - Wystarczy nawet najdrobniejsza suma - mówi Zbigniew Sieńczewski, szef Cytryny. - Jak komuś nie chce się chodzić z rodziną po sklepach, to przyjdzie na film.

W kinie M1 będzie pokazywana klasyka kina rozrywkowego (m.in. "Leon zawodowiec", "Kill Bill") - filmy, które wyszły z obiegu kinowego i można je zobaczyć tylko na płytach DVD.

Co o filmach za paragon myślą twórcy? - Każdy pomysł na ściągnięcie ludzi do kina jest dobry - twierdzi reżyser Ryszard Brylski. - Dzisiaj dla większości widzów świat kończy się na telewizji. A tak, robiąc zakupy, ludzie pójdą do kina i może znów wciągnie ich magia ciemnej sali.