Dekalog w wersji hip-hopowej

Takiej płyty jeszcze nie było - hiphopowcy śpiewają na niej o Bożych przykazaniach. Wyśpiewują je Full Power Spirit i zaproszeni goście, wśród nich Vienio i Pele, a także Mietek Szcześniak

Niedzielnym koncertem w łódzkim klubie muzycznym Cube zadebiutowało nietypowe przedsięwzięcie muzyczne - "HIP_HOP Dekalog 2004" , krążek, na którym słyszymy: "Nie kradnij, nie zabijaj, nie cudzołóż..." opowiedziane językiem młodych ludzi z miast, blokowisk, ulicy.

I jak to w hip-hopie jest tu o buncie przeciw szarej i okrutnej rzeczywistości, ale tym razem chodzi raczej o rzeczywistość duchową. Odpowiedzią na nurtujące każdego pytania i wskazówką, jak żyć, są tutaj słowa Ewangelii i treść boskich przykazań.

Na pomysł przypomnienia młodym ludziom zasad zawartych w Dekalogu i przekazania ich językiem dla nich zrozumiałym wpadli łódzcy salezjanie. Realizację powierzyli trzyosobowej grupie hiphopowców o nazwie Full Power Spirit (FPS) z Białej Podlaskiej. Muzycy zaprosili do współpracy innych rapujących (i nie tylko) polskich wykonawców.

Płyta jest dodatkiem do książki "Dekalog w sieci", w której o dziesięciu przykazaniach mówią młodzież, teolodzy i aktorzy. Książkę z płytą można kupić w czasie koncertów FPS, w sklepach internetowych i wielu księgarniach na terenie Polski.

W adwencie Full Power Spirit rusza z dziesięciorgiem przykazań w trasę koncertową po całej Polsce. Na razie zaplanowano 25 koncertów, ale wszyscy zainteresowani zaproszeniem zespołu na koncert do swojego miasta mogą się kontaktować z menedżerem grupy Andrzejem Dubielem tel. 609 688 566 lub e-mail: a.dubiel@bonart.pl.