"Dobre książki" na półkę?

Nie pomogły apele osobistości świata kultury. Program "Dobre książki" w telewizji publicznej nie znalazł się w projekcie nowej ramówki, którą szefowie telewizyjnej "Jedynki" przedstawią niebawem zarządowi TVP SA.

W obronie programu wystąpił Instytut Książki. List poparła grupa intelektualistów i artystów, m.in.: Wisława Szymborska, Maria Janion, Andrzej Wajda. Według nieoficjalnych informacji "Dobrych książek" nie ma w projekcie przyszłorocznej ramówki przygotowanym przez nową dyrekcję programu TVP 1. Nie ma także magazynu kulturalnego "Pegaz". Na jego miejsce ma powstać ośmiominutowy program pod roboczą nazwą "Pegaz dla mas". Zarząd TVP SA ma zająć się ramówką w przyszłym tygodniu, wtedy zdecydują się ostatecznie losy obu programów.

"Dobre książki" są na antenie od czterech lat. Półgodzinny program nadawany dwa razy w miesiącu wyrobił sobie wysoką markę dzięki formule przypominającej niemiecki "Kwartet literacki" oraz udziałowi wybitnych krytyków. Ostatnio w programie książki recenzowali Kinga Dunin, Tomasz Łubieński i Witold Bereś.