Trzeci rok szkoły z klasą: Lego znaczy czytam

Lego Cogito Ago, czyli Czytam, Myślę, Działam, to nowy - ogłoszony we wtorek - program ?Szkoły z klasą?. Już zgłosiło się do niego 80 szkół.

W trzecim roku akcji szkoła z klasą "Gazeta" wraz z Centrum Edukacji Obywatelskiej zachęca do rozwijania w uczniach trzech podstawowych umiejętności:

1. czytania ze zrozumieniem,

2. myślenia naukowego i krytycznego,

3. działania społecznego.

Z międzynarodowych badań i obserwacji ekspertów od oświaty wynika, że polskie szkoły słabo uczą kluczowych umiejętności. Tymczasem to one rozstrzygają, czy absolwenci dadzą sobie radę na studiach i na rynku pracy.

W naszym programie szkoły mają przedstawić projekty zajęć, które powinny owe umiejętności rozwijać. Zaczynamy od czytania rozumianego szeroko. Nie chodzi tylko o czytanie tekstu. Także o odczytywanie map, rysunków, znaków, wykresów.

Więcej informacji na: www.gazeta.pl/klasa. Nasza infolinia (022) 555 55 90 (godz. 9-13 w dni powszednie), e-mail: szkolazklasa@agora.pl

O programie Lego Cogito Ago słuchaj w Radiu TOK FM. Każdego dnia o godz. 15.35. W środę gościem będzie Grażyna Czetwertyńska z Centrum Edukacji Obywatelskiej.