"Doping" farmakologiczny

W aptekach możesz znaleźć środki, które pomogą Ci rzucić palenie.

Nicorette - inhalator

Plastikowy ustnik z wkładem nikotynowym. Dawka nikotyny uwalniana z inhalatora jest znacznie mniejsza od wdychanej podczas palenia. Stosowanie: 4-12 wkładów dziennie. Czas leczenia - 3 miesiące. Inhalator i 18 wkładów - 74 zł (tyle co 12 paczek Marlboro).

Nicorette - guma do żucia

Z nikotyną w dwóch smakach - klasycznym i miętowym. Żuje się ją około 30 minut. Przeciętnemu palaczowi 30 sztuk wystarcza średnio na 3 dni.

Czas leczenia - do 3 miesięcy. 105 szt. - 95 zł (15 paczek Marlboro).

Nicotinell - guma do żucia

Z nikotyną. Zwykle stosuje się 8-12 kostek gumy na dobę, maksymalnie do 25 kostek. Czas trwania kuracji - 3 miesiące. 48 szt. - 37 zł (6 paczek Marlboro).

Niquitin - pastylki do ssania

Z nikotyną. Dawkowanie: do 15 pastylek dziennie. Czas kuracji - 12 tygodni. 36 szt. - 35 zł (niecałe 6 paczek Marlboro).

Nicotinell - plastry

Zawarta w nich nikotyna stopniowo przedostaje się przez skórę do krwiobiegu. Kuracja powinna trwać co najmniej 6 tygodni. Plaster trzeba naklejać raz dziennie o tej samej porze? Opakowanie straczające na tydzień - 99,50 zł (16 paczek Marlboro).

Niquitin - plastry

Z nikotyną, która ulega powolnemu wchłanianiu przez skórę. Pełna kuracja - 10 tygodni. 7 szt. wystarcza na tydzień. Cena - 67 zł (11 paczek Marlboro).

Tabex - tabletki

Z cytyzyną - substancją o działaniu zbliżonym do nikotyny, która łagodzi objawy głodu nikotynowego. Kuracja - 25 dni. Palenie należy przerwać około piątego dnia od rozpoczęcia leczenia. 100 tab. - 19,50 zł (niecałe 3,5 paczki Marlboro).

Zyban - tabletki

Nie zawierają nikotyny, działają bezpośrednio na mózg. Lek zaczyna się zażywać jeszcze w trakcie palenia przed rzuceniem palenia. Sprawia że zmniejsza się chęć zapalenia papierosa?

Tylko na receptę. Kuracja trwa 7 tygodni, kosztuje 450 zł (75 paczek Marlboro).

Nicofree - sztuczny papieros

Z filtrem pachnącym tytoniem, który starcza na 4 tygodnie. 12 zł (2 paczki Marlboro).

Ziołowe tabletki do ssania Tobacoff

Osłabiają uczucie głodu nikotynowego, zmieniają smak i zapach dymu tytoniowego. Cena opakowania - 8 zł. (niecałe 1,5 paczki Marlboro)