Pięć najpiękniejszych aktorek na świecie

Pięć najpiękniejszych aktorek wybrali wydawcy pism poświęconych urodzie, fotograficy, eksperci od mody i makijażu.

Pierwsze miejsce - Audrey Hepburn

Wygrała Audrey Hepburn - zjawiskowa księżniczka z "Rzymskich wakacji", wcielenie Holly Golightly ze "Śniadania u Tiffany'ego". Nieskazitelna, delikatna, promienna. Pod koniec życia (zm. 1993) zajmowała się sprawami dzieci jako ambasador USA przy UNICEF.

Drugie miejsce - Liv Tyler

Córka wokalisty Aerosmith. Niezapomniana 19-letnia Lucy z "Ukrytych pragnień" Bertolucciego, która przyjeżdża na letnisko do Toskanii, żeby dowiedzieć się, kto jest jej ojcem, poznać tajemnicę matki, znaleźć pierwszą miłość.

Trzecie miejsce - Kate Blanchett

Galadriela z "Władcy pierścieni". Ale najlepszą rolę - terrorystki z Turynu, która ucieka z zakochanym w niej policjantem - napisał dla niej Kieślowski do filmu "Niebo" w reż. Toma Tykwera.

Czwarte miejsce - Angelina Jolie

Córka Jona Voighta, pamiętnego "Nocnego kowboja". Razem z ojcem wystąpiła w filmowej wersji gry komputerowej "Lara Croft". Główna rola kobieca w męskim "Aleksandrze" Olivera Stone'a.

Piąte miejsce - Grace Kelly

Hollywoodzka blondynka, ulubiona aktorka Hitchcocka ("Okno na podwórze", "M jak morderca"). Na planie "Łapaj złodzieja" poznała księcia Monako Rainiera III i w 1956 r. poślubiła go. Odtąd występowała już tylko na znaczkach pocztowych. Zginęła w wypadku w 1982 r.