REM do Fox News: Przestańcie grać naszą piosenkę

Zespół REM zaprotestował przeciw używaniu piosenki ?Losing my Religion? przez stację Fox News podczas pokazywania konwencji Demokratów w Charlotte. Telewizja w odpowiedzi oświadczyła, że użycie piosenki było zgodne z licencją.

REM opublikowało na swojej stronie internetowej oświadczenie, w którym wzywa Fox News do zaprzestania "nieautoryzowanego i niezgodnego z prawem użycia piosenki". Wokalista zespołu Michael Stipe powiedział: - Mamy niewiele szacunku dla ich zjadliwego rodzaju dziennikarstwa. Nasza muzyka tam nie pasuje.

Fox News: Mamy nadzieję, że zaspokoili potrzebę rozgłosu

Rzecznik Fox News w odpowiedzi oświadczył, że użycie piosenki było zgodne z licencją. "Mimo to jak zawsze schlebia nam tyle uwagi poświęcane dobieraniu przez nas piosenek. Mamy nadzieję, że muzycy z REM zaspokoili swoją potrzebę rozgłosu" - napisano w oświadczeniu.

 

Stacja Fox News uchodzi w USA za prawicową i popierającą Republikanów. Jej krytycy twierdzą, że otwarcie propaguje konserwatywną politykę i jest telewizyjnym tabloidem. Z kolei widzowie i czołowi dziennikarze stacji twierdzą, że są w opozycji do liberalnych, popierających Partię Demokratyczną stacji telewizyjnych.

Muzycy odcinają się od Republikanów

REM nie jest pierwszym zespołem, który odcina się od Partii Republikańskiej. Wcześniej zespół Silversun Pickups wysłał sztabowi Mitta Romneya pismo, w którym żądał zaprzestania wykorzystywania swojej piosenki "Panic Switch" na wiecach. Dee Snider poprosił Paula Ryana, kandydata GOP na wiceprezydenta, by przestał grać piosenkę "We're Not Gonna Take It". Gdy Ryan stwierdził, że jednym z jego ulubionych zespołów jest Rage Against The Machine, wokalista tej grupy ostro skrytykował politykę Republikanów.

Podyskutuj o wyborach w USA na naszym profilu na Facebooku >>>

Amerykanie wybierają prezydenta - najnowsze informacje z USA na naszym liveblogu >>>

Więcej o: