Tajemniczy list seryjnego mordercy. Czy po 48 latach odnajdą ciało dziecka?

Psycholog seryjnego mordercy dzieci Iana Brady'ego, została aresztowana za nieujawnienie informacji o prawdopodobnym miejscu ukrycia ciała jednej z jego ofiar. Kobieta miała otrzymać od zabójcy list, w którym - jak sama podejrzewała - były informacje mogące pomóc w znalezieniu zwłok Keitha Bennetta.

Keith Bennet miał 12 lat, kiedy w 1964 roku został uprowadzony i zamordowany przez parę seryjnych morderców dzieci - Iana Brady'ego i Myrę Hindley. Ani Brady, ani jego partnerka, która w wieku 60 lat zmarła w więzieniu, nigdy nie ujawnili miejsca ukrycia zwłok chłopca. Cała historia "morderców z wrzosowisk" >>

Listem pochwaliła się w wywiadzie

Jackie Powell, która jest psychologiem siedzącego w zakładzie psychiatrycznym Brady'ego, została wczoraj zatrzymana przez policję w południowej Walli. Stało się to po tym, jak kobieta wyznała w filmie dokumentalnym o mordercy, że dostała od Brady'ego tajemniczą kopertę. Miała ją po jego śmierci przekazać Winnie Johson, matce Keitha. - Myślę, że w liście najwyraźniej jest coś, co może pomóc odnaleźć jej syna - powiedziała w programie. Tej informacji nie przekazała jednak śledczym.

Przełomowa informacja czy okrutny żart?

Po zatrzymaniu Powell funkcjonariusze rozpoczęli badanie dokumentów, które kobieta miała w domu. Na razie radzą jednak ostrożnie podchodzić do doniesień o rzekomym wyjawieniu prawdy przez seryjnego mordercę. Może być to bowiem jeden z wielu okrutnych zabiegów, które zbrodniarz od dziesięcioleci stosuje, aby drwić z rodzin swoich ofiar.

Adwokat matki zamordowanego Keitha ma jednak nadzieję, że list zawiera prawdziwe miejsce ukrycia zwłok chłopca i dzięki niemu schorowana obecnie kobieta, będzie mogła za życia pochować swoje dziecko.

Keith Bennett jest jednym z pięciorga zamordowanych przez Brady'ego i jego partnerkę dzieci. Tylko jego ciała do tej pory nie odnaleziono.

Wykorzystywali i mordowali

Ian Brady i Myra Hindley to jedna z najbardziej okrutnych par morderców w Wielkiej Brytanii. W latach 1963-1965 wykorzystali seksualnie i zamordowali piątkę dzieci. Ciała trójki zakopali w prowizorycznych mogiłach na Saddleworth Moor. Za zbrodnie para kochanków została skazana na dożywocie.

W 2002 roku Myra Hindley zmarła w więzieniu. Brady'ego uznano zaś za niepoczytalnego i obecnie przebywa on w szpitalu psychiatrycznym. Zabójca wielokrotnie dawał jasno do zrozumienia, że nie chce przebywać na wolności; prosił także, by pozwolono mu umrzeć.