Wypadek w Szwajcarii. Utrudnienia na krajowej ósemce pod Suwałkami

Jedna osoba trafiła do szpitala po zderzeniu samochodu osobowego i ciężarówki na drodze Suwałki-Budzisko. Po wypadku przez dwie godziny ruch na międzynarodowej trasie na Litwę odbywał się wahadłowo, w Szwajcarii wciąż można spodziewać się utrudnień.

Informację o zdarzeniu suwalscy policjanci otrzymali w poniedziałek około godziny trzynastej. Z ich wstępnych ustaleń wynika, że z nieustalonych na razie przyczyn kierowca jadącego z północy tira zjechał w Szwajcarii na przeciwległy pas ruchu, gdzie zderzył się z samochodem osobowym. Po wypadku jedna z osób podróżujących osobówką trafiła do szpitala, na razie nie wiadomo dokładnie, jakie odniosła obrażenia.

Przez dwie godziny ruch w miejscu wypadku, czyli na wylotówce z Suwałk w kierunku krajów bałtyckich, odbywał się wahadłowo.

- Już odblokowaliśmy drogę. Ale kierowcy muszą być przygotowani na utrudniania, np. w momencie, w którym ciężarówka będzie stamtąd usuwana. Niewykluczone, że wtedy chwilowo będziemy musieli zamknąć ruch całkowicie - ostrzega asp. Edyta Kimera z komendy miejskiej policji w Suwałkach.

Więcej o: