Groch z papierosami. W litewskim tirze

Podlascy celnicy z Budziska podczas kontroli litewskiej ciężarówki znaleźli ponad 20 tysięcy paczek przemycanych papierosów o szacunkowej wartości rynkowej około 180 tysięcy złotych. Nielegalny towar ukryty był pomiędzy workami z grochem.

We wtorek w nocy patrol funkcjonariuszy Służby Celnej zatrzymał do kontroli ciężarowego mercedesa prowadzonego przez 43-letniego obywatela Litwy. Z dokumentów przestawionych przez kierowcę wynikało, że w naczepie znajduje się przewożony do Niemiec ładunek grochu. Funkcjonariusze skierowali jednak pojazd do prześwietlenia promieniami RTG. Obraz na monitorze urządzenia wskazał, że w naczepie oprócz worków z grochem może znajdować się coś więcej. Celnicy podjęli więc decyzję o szczegółowej rewizji ciężarówki.

Po chwili okazało się, że w przedniej części naczepy, pomiędzy opakowaniami z grochem znajdują się kartony, a w nich ponad 20 tys. paczek papierosów różnych marek bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Szacunkowa wartość rynkowa zatrzymanej kontrabandy to ok. 180 tys. złotych.

Kierowca został zatrzymany, Służba Celna wszczęła wobec niego sprawę karną skarbową. Przemytnikowi oprócz utraty papierosów i ciężarówki grozi wysoka grzywna - informuje Maciej Czarnecki, rzecznik prasowy Izby Celnej w Białymstoku.

To był przemyt. 140 kg banknotów - 230 tysięcy sztuk w trzech paczkach [ZDJĘCIA]

Więcej o: