30-metrowy tunel pod bankomat. Kopali pół roku. Ukradli...

Złodzieje z Manchesteru, żeby dobrać się do bankomatu wykopali ponad 30-metrowy tunel. Kradzież udała się dopiero za drugim razem. Podkop, który zrobili wcześniej służby im zabetonowały. Nie wiadomo jednak, czy poprzednio kopali ci sami złodzieje.

Jak informuje BBC tunel zaczynał się w nasypie kolejowym, a kończył pod sklepem w którym był bankomat. Był wysoki na ponad metr, w środku były drabiny, które pomagały się po nim poruszać, umocnienia a także oświetlenie.

Z ustaleń policji wynika, że złodzieje musieli kopać ten tunel około pół roku. Pod koniec, żeby dostać się do bankomatu i ukraść pieniądze przebili się przez 38-centymetrową warstwę betonu.

Rabusie kiepsko wybrali jednak czas włamania, bo dobrali się do maszyny tuż po wolnych dniach - kiedy nikt nie zdążył jeszcze uzupełnić zapasu gotówki w bankomacie. W rezultacie w środku znaleźli tylko 6 tys. funtów, czyli ok. 30 tys. zł.

Prawdopodobnie była to już druga próba włamania do tego bankomatu. W 2007 roku bowiem przez przypadek odkryto w pobliżu inny niedokończony tunel długości 12 metrów. Wtedy zalano go betonem.

Tłum wymierzył sprawiedliwość i... rozebrał złodzieja do naga [WIDEO] >>

Więcej o: