Weszli na czerwonym. Prosto pod samochód [WIDEO] +18

Dwie osoby weszły na czerwonym świetle, na przejście dla pieszych. Dwa samochody przepuściły ich. Jednak, auto jadące trzecim pasem, nie zatrzymało się. Jeden z pieszych został potrącony. Przerażające i pouczające nagranie z monitoringu.

Użytkownik jarqlbn wrzucił na YouTuba film, pochodzący z kamery monitoringu, z nagranym wypadkiem drogowym. Zatytułował go: "Zginął przez głupotę kierowców i własną. Mąż ginie na miejscu. Fatal Crash Accident". W komentarzu napisał: "Kto normalny puszcza pieszych, którzy mają czerwone światło na przejściu dla pieszych?".

Niestety nie napisał, gdzie został nagrany film i czy to na pewno monitoring miejski. Przez to nie udało nam się sprawdzić, u źródła, czy wypadek był rzeczywiście śmiertelny, jak pisze jarqlbn. Postanowiliśmy go jednak pokazać, bo jest bardzo pouczający, a w komentarzach pod nim internauci spierają się, kto bardziej zawinił.

Weszli prosto pod samochód - KADR PO KADRZE >>

 

Na nagraniu widać jak piesi wchodzą na przejście, przy czerwonym świetle. Zatrzymuje się jeden samochód, przepuszcza ich. Na następnym pasie zatrzymuje się kolejny samochód. Ale na trzecim pasie ruchu, który mają do pokonania, nikt nie stoi. W momencie, gdy już prawie udało im się przejść, nadjechał z dużą szybkością samochód i wjechał prosto, w jednego z pieszych.

Na pewno winnymi wypadku są sami piesi, bo weszli na czerwonym świetle. Na ile są winni kierowcy, którzy ich przepuścili? Na ile jest winny kierowca, który wjechał w pieszego? Nie chcemy przesądzać. Ale, gdyby kierowca jasnego samochodu ominął pieszych, pewnie by się cofnęli. Gdyby kierowca drugiego samochodu zrobił to samo, mimo, że pierwszy by się zatrzymał, też mogłoby nie dojść do wypadku. Bo wtedy kierowca, który wjechał w pieszego miałby większe szanse ich zauważyć.

Napiszcie w komentarzach, co sądzicie na temat tego wypadku. Możecie też pisać do nas policyjni [at] policyjni [dot] pl

Dla ułatwienia cytat z art. 26. Kodeksu Drogowego

1. Kierujący pojazdem, zbliżając się do przejścia dla pieszych, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu.

3. Kierującemu pojazdem zabrania się:

1. wyprzedzania pojazdu na przejściu dla pieszych i bezpośrednio przed nim, z wyjątkiem przejścia, na którym ruch jest kierowany;

2. omijania pojazdu, który jechał w tym samym kierunku, lecz zatrzymał się w celu ustąpienia pierwszeństwa pieszemu;

 

Zaparkował samochodem na dachu domu. Świadek: to cud [WIDEO] >>

 

Ktoś podkradł ci miejsce na parkingu? Jest sposób na cwaniaka! [WIDEO] >>

Więcej o: