Policjant jak rycerz w zbroi. Zobacz jak się ubiera [WIDEO]

Policja zaprezentowała nową zbroję dla oddziałów prewencji, czyli tak zwany zestaw przeciwuderzeniowy. Ponad pięć tysięcy takich zestawów zostało zamówionych w związku z Euro 2012. Zobacz jak się to zakłada.

Prezentacja nowego zestawu przeciwuderzeniowego dla OPP i NOP

W skład zestawu wchodzi kamizelka przeciwuderzeniowa z ochraniaczami barków i ramion, ochraniacze przedramion, ochraniacze nóg, ochraniacze ud oraz rękawice przeciwuderzeniowe. Wszystko to wykonane jest z materiałów najnowszej generacji i zgodnie ze światową modą dla tego typu zbroi. Prezentowany zestaw jest z partii testowej. Właściwy nie będzie miał kołnierza przy kamizelce, bo ogranicza on ruchy głowy. Będzie się różnił jeszcze kilkoma szczegółami.

Zakładanie zestawu należy rozpocząć od ochraniaczy nóg. Chronią kolana, golenie i śródstopie wraz z kostkami. Mają budowę wielowarstwową, na którą składają się: tkanina z włókien trudno palnych, polietylenowy, spieniony materiał o zamkniętych komórkach oraz profilowane kształtki półelastyczne z tworzywa ABS. Ochraniacze zapina się na rzepy.

Potem należy założyć, wykonane podobnie ochraniacze ud, przedramion, następnie kamizelkę, a na końcu rękawice.

Jeszcze tylko tarcza, pałka, kajdanki i policjant jest gotowy do starcia z kibicami.

Policjant zwolniony z pracy za dziki seks na masce samochodu [ZDJĘCIE]>>

Policjant powala jak wrestler - WIDEO I ZDJĘCIA>>

Więcej o: