Odciął żonie palce, bo nie chciał, żeby studiowała

30-letni Rafiqul Islam obciął swojej 21-letniej żonie palce u prawej ręki. Mężczyzna zrobił to, ponieważ nie podobało mu się, że jego kobieta studiuje. On sam skończył zaledwie osiem klas.

Kiedy Islam wrócił ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich (gdzie pracował jako robotnik)do Bangladeszu, dowiedział się, że jego żona rozpoczęła studia. Wściekł się, bo nie podobał mu się ten pomysł. Na dodatek był zazdrosny, bo sam skończył tylko osiem klas.

Postanowił skutecznie uniemożliwić kobiecie możliwość edukacji. Związał ją, zakleił usta taśmą i zakrył oczy, a następnie odciął jej palce.

Nadal chce studiować

21-letnia Hawa Akhter trafiła do szpitala. Niestety lekarzom nie udało się przyszyć jej palców. Kobieta zapowiedziała jednak, że ma zamiar nauczyć się pisać lewą ręką i kontynuować studia.

Jej partner trafił do więzienia. Przyznał się do zbrodni. Za trwałe oszpecenie grozi mu nawet dożywocie.

Ten przypadek to tylko jeden z wielu brutalnych ataków na kobiety, jakie mają miejsce w Bangladeszu wśród społeczności muzułmańskiej. W czerwcu tego roku bezrobotny mąż wydłubał żonie oczy, ponieważ nie mógł znieść, że rozpoczęła ona studia.

Krwawa rzeź w Zaduszki - jedna z najokrutniejszych zbrodni z czasów PRL-u >>