Przez GPS zakopała się w lesie

Chciała dojechać z Warszawy do Radomia. Ale dzięki nawigacji GPS skręciła w Białobrzegach, wjechała w leśną drogę i zakopała się. Policjantom udało się ją w końcu odnaleźć i wyciągnąć.

Zrozpaczona kobieta zadzwoniła w nocy pod numer 112. Mówiła, że nie wie gdzie jest, że zakopała się na leśnej drodze, a na domiar złego towarzyszy jej 16-letnia córka. Do lasu miał ją wyprowadzić GPS.

Policjanci z Białobrzegów wsiedli do samochodu terenowego i zaczęli poszukiwania. Udało im się ustalić, że kobieta jest gdzieś w okolicach Grabowego Lasu w gminie Stromiec. Cały czas utrzymywali kontakt telefoniczny z zaginioną. W końcu patrolując las natknęli się na zakopane audi ze zrozpaczoną kobietą.

Policjanci pomogli kobiecie wyciągnąć samochód i konwojowali ją do Białobrzegów. Dla pewności wskazali jej drogę do Radomia.

Nie zawsze miłośników nawigacji GPS udaje się tak łatwo odnaleźć. W zeszłym roku pewna 28-latka zaginęła, również dzięki niej, w podwarszawskich lasach. Żeby ją odnaleźć, trzeba było użyć śmigłowca z kamerą termowizyjną.

Jeszcze dłużej czekała na pomoc grupa młodych Anglików, który utknęli w lesie koło Korfantowa na Opolszczyźnie. Z głównej drogi zjechali też dzięki nawigacji. Szukali pomocy w ambasadzie, pomocy drogowej, w końcu zadzwonili na policję. Funkcjonariusze odnaleźli ich i z pomocą okolicznych rolników wyciągnęli samochód z błota. Młodzi ludzie spędzili w lesie w sumie kilkanaście godzin.

Był i taki kierowca, który dzięki nawigacji utopił samochód w jeziorze. Zlekceważył znaki zakazu ruchu, bo GPS pokazywał, że ma jechać właśnie tędy. Tyle, że od czasu, kiedy mapa była aktualizowana, drogę przecięło sztuczne jezioro. Kierowca zadzwonił na 112 w momencie, gdy jego samochód zatonął. Szczęśliwie jemu i pasażerom udało się wydostać na dach pojazdu.

Policjanci z drogówki nie wszędzie mogą nas zatrzymać >>

WYPADKI DROGOWE [ZDJĘCIA]>>

 

Niezwykłe i idiotyczne historie pijanych kierowców>>

Czy nawigacja GPS wyprowadziła cię kiedyś w pole?
Więcej o: