Policjant kopał leżącego - autor filmu poszukiwany

Policjanci z Biura Spraw Wewnętrznych KGP poszukują autora filmu, na którym widać policjanta kopiącego demonstranta. Do zdarzenia doszło podczas zajść związanych z manifestacją 11 listopada w Warszawie.

Prokuratura Rejonowa Warszawa Śródmieście prowadzi śledztwo w sprawie przekroczenia uprawnień przez funkcjonariusza policji podczas zabezpieczania manifestacji z okazji Święta Niepodległości w dniu 11 listopada 2011 r. w Warszawie. Policjant używał gazu łzawiącego wobec kopał demonstranta i kopał go w głowę.

Policji i prokuraturze nie udało się ustalić autora nagrania. Chodzi o ten film:

 

Jak wyjaśniono w komunikacie nagranie stanowi materiał dowodowy w śledztwie.

Policja i prokuratura chcą przesłuchać autora nagrania, oraz osoby, które były bezpośrednimi świadkami tego zdarzenia. Zgłaszać się można do Wydziału w Warszawie Zarządu III BSW KGP, Warszawa, ul. Wiśniowa 58, tel. /22/ 60142-80 lub w Prokuraturze Rejonowej Warszawa Śródmieście, Warszawa, ul. Krucza 38/42, tel. /22/440-66-07.

Po ulicznych zamieszkach komendant główny policji gen. insp. Andrzej Matejuk zapowiedział, że dalsze konsekwencje wobec policjanta zostaną wyciągnięte po zakończeniu sprawy. Podkreślał, że w policji nie ma miejsca dla funkcjonariuszy łamiących prawo.

Córka sędziego bita przez ojca. Ujawniła film - ZDJĘCIA I WIDEO>>

 

GROM i antyterroryści odbijali pociąg - ZDJĘCIA>>

Więcej o: