Nowa, prosta, domowa metoda produkcji narkotyków

Wpadł chemik, który produkował metamfetaminę, nową, nieznaną dotychczas w Polsce metodą. Dziennie mógł wyprodukować nawet 200 gram narkotyku, wartego w hurcie 16 tysięcy złotych - informuje policja.

Policjanci z CBŚ od wielu miesięcy szukali chemika, który produkował metamfetaminę trafiającą do Wielkopolski. Narkotyk przyjeżdżał z zagranicy, ale wiele śladów wiodło do Bogatyni na Dolnym Śląsku.

W końcu policjanci z CBŚ namierzyli producenta. Zatrzymali go w sklepie odzieżowym w Bogatyni, którego był właścicielem. Na miejscu mundurowi znaleźli duże ilości popularnego leku, który można kupić bez recepty. W jednym z mieszkań zajmowanych przez mężczyznę policjanci znaleźli kilkadziesiąt tysięcy tabletek tego leku, chemikalia i cztery kilogramy gotowej metamfetaminy.

Metoda, którą 45-letni Piotr B. produkował narkotyk została wynaleziona w USA. W Polsce jest prawie nieznana. Specjaliści z CBŚ nazywają ją lodową albo czeską. Nie potrzeba do niej skomplikowanych linii technologicznych. To prosta, domowa metoda.

Gotowe narkotyki Piotr B. sprzedawał nie tylko w Polsce, ale eksportował również do Niemiec i Czech. Był w stanie wyprodukować 200 gram metamfetaminy dziennie, wartej w hurcie 16 tysięcy złotych.

Piotrowi B. grozi 10 lat za kratkami.

Najciekawiej ukryte plantacje konopi - ZDJĘCIA>>

Więcej o: