Rodziny policjantów chcą takich pieniędzy, jak rodziny smoleńskie

Rodziny policjantów, którzy zginęli na służbie chcą zadośćuczynień od Skarbu Państwa - dowiaduje się TOK FM. Kwoty mają być zbliżone do tych, jakie otrzymały rodziny ofiar katastrofy smoleńskiej.

Do mecenasa Sylwestra Nowakowskiego zgłosiły się rodziny trzech funkcjonariuszy z dolnośląskiego. Dwóch zginęło w wypadku samochodowym ścigając przestępcę, jeden został śmiertelnie postrzelony przez innego policjanta.

- Każda z tych osób zginęła na służbie publicznej, podczas wykonywania zadań służbowych i rodziny oczekują, że w stosunku do nich, skarb państwa przedstawi propozycje ugodowe, tak żeby doszło do wypłaty zadośćuczynień - mówi mecenas Nowakowski.

W grę wchodzi po 250 tys. złotych dla każdego członka rodziny. I choć szefowie policji spoglądają na takie roszczenia z aprobatą, MSW póki co, mówi "nie".

- Komendant główny policji nie widzi problemów prawnych, komendant wojewódzki też, natomiast decyzja należy do ministra spraw wewnętrznych. Wierzę, że tę decyzję podejmie jak najszybciej, mając na uwadze dobro nie tylko swojego resortu, ale przede wszystkim tych rodzin - dodaje mecenas.

Dziś przed warszawskim sądem miała być zawarta pierwsza ugoda, ale resort nie zgodził się na obietnicę wypłaty pieniędzy.

Mimo to prawnicy nie składają broni. Według nich sprawy są bezsporne i chcą negocjować z Ministerstwem Spraw Wewnętrznych wypłaty zadośćuczynień.

Błyskawiczna akcja dzielnicowego: w kilka sekund obezwładnił nożownika [WIDEO] >>

 

Policjant powala jak wrestler - WIDEO I ZDJĘCIA>>

Więcej o: