Nowa marka samochodów w policyjnych barwach

Do funkcjonariuszy w całym kraju właśnie zaczynają trafiać pierwsze Hyundaie i30CW - informuje TOK FM. W sumie mundurowi kupili w przetargu ponad 100 takich aut.

Wszystkie samochody są typu kombi. - Auta mają silniki o pojemności 1582 cm sześciennych, 115 koni mechanicznych. Prędkość maksymalna jaką osiągają to blisko 190 km/h - mówi Krzysztof Hajdas z Komendy Głównej Policji.

Samochody mają m.in klimatyzację, poduszki i kurtyny powietrzne, czujniki parkowania, ABS, podgrzewane lusterka regulowane elektrycznie, kierownice multimedialne i szyby atermiczne.

Nowymi autami mają jeździć policjanci z prewencji. Pojazdy będą oznakowane i obecnie są przekazywane do funkcjonariuszy praktycznie w całym kraju. - Na przykład do jednostek na terenie komendy stołecznej trafi 16 aut, do policjantów podlegających komendzie wojewódzkiej w Radomiu 12 , a do jednostek na terenie działania komendy wojewódzkiej w Katowicach 10. - wylicza Hajdas.

Każdy z radiowozów kosztował ponad 56 tysięcy złotych. Połowę pieniędzy na nie dała policja, drugą połowę dofinansowały samorządy.

Ktoś podkradł ci miejsce na parkingu? Jest sposób na cwaniaka! [WIDEO] >>

 

Niesamowity szczęściarz. Przeżył to [WIDEO i ZDJĘCIA] >>

Więcej o: