CBA zatrzymało dwóch byłych dyrektorów MSWiA

CBA zatrzymało sześć osób, w tym dwóch oficerów policji. Sprawa ma związek z zamówieniami realizowanymi przez Centrum Projektów Informatycznych MSWiA.

Biuro nie chce ujawniać żadnych szczegółów. Wiadomo, że wraz z b. dyrektorami, którzy równocześnie są oficerami policji, zatrzymano w całym kraju cztery osoby.

- Teraz trwają czynności w miejscu zamieszkania tych osób, w Komendzie Głównej Policji i MSWiA - powiedział rzecznik biura Jacek Dobrzyński.

Oficerowie policji, b. dyrektorzy MSWiA, zatrzymani przez Centralne Biuro Antykorupcyjne, nie pełnili w Komendzie Głównej Policji kierowniczych stanowisk - zapewnił w środę szef policji Andrzej Matejuk.

Jak dodał, rozmawiał już w tej sprawie z szefem CBA Pawłem Wojtunikiem. Poinformował, że zatrzymanie obu oficerów ma związek z nieprawidłowościami, do których doszło, gdy byli oddelegowani do MSWiA i zajmowali się tam projektami informatycznymi.

Komendant zapowiedział także, że jeśli zostaną im postawione zarzuty, będą automatycznie zawieszeni w czynnościach na czas prowadzonego śledztwa. - Nie ma żadnego przyzwolenia na nieprawidłowości. Jeśli te zarzuty się potwierdzą, zostaną dyscyplinarnie zwolnieni - dodał.

Wcześniej RMF FM informował, że jednym z zatrzymanych jest doradca komendanta głównego policji, ale ta informacja się nie potwierdziła

Błyskawiczna akcja dzielnicowego: w kilka sekund obezwładnił nożownika [WIDEO] >>

Więcej o: