Nastoletni krewny seryjnego mordercy sprawcą brutalnej zbrodni. Wszystko nagrała kamera

Nastoletni krewny słynnego australijskiego seryjnego zabójcy zamordował siekierą 17-latka. Po wszystkich chwalił się znajomym swoją zbrodnią, ale nikt nie uwierzył w jego historię.

Nastolatek, którego nazwiska nie ujawniono, przyznał się do zabójstwa 17-letniego Davida Auchterlonie, którego zwłoki znaleziono w płytkim grobie w 2010 roku w Lasach Państwowych Belanglo w Nowej Południowej Walii. W tym samym miejscu w połowie lat dziewięćdziesiątych znaleziono zwłoki siedmiu turystów, którzy zginęli z rąk Ivana Milata - seryjnego australijskiego mordercy, krewnego wspomnianego nastolatka.

Zabójstwo nagrane kamerą

Według śledczych, nastolatek dzień przed zabójstwem powiedział znajomym, że idzie kogoś zabić, ale nikt mu nie uwierzył. Po ataku chwalił się: "Zabiłem kogoś ostatniej nocy. (...) Znacie mnie, znacie moją rodzinę... Zrobiłem to, co oni robili". Nie oszczędzał również szczegółów zbrodni: "W pewnym momencie siekiera utknęła, więc musiałem kopnąć w głowę, żeby ją wyciągnąć".

W noc morderstwa zabójca i dwóch nastolatków pojechali z Davidem Auchterlonie do lasu. Samo zabójstwo i około 15 minut dialogu zostało utrwalone kamerą wideo w telefonie jednego z obecnych na miejscu chłopców. Według dokumentów sądowym na nagraniu widać, jak zabójca wymachuje siekierą w kierunku ofiary oskarżając go o mówienie ludziom o kradzieży, której nie popełnił. Pozostali dwaj nastolatkowie siedzą skuleni w samochodzie. Auchterlonie próbuje w pewnym momencie uciec, ale zostaje zatrzymany przez zabójcę i rzucony twarzą do ziemi. Kamera rejestruje, jak krewniak Ivana Milata przez około dziesięć minut grozi: "Ruszysz się, a utnę ci głowę". Następnie słychać dźwięk siekiery uderzającej w ofiarę. Według dokumentów, sprawca wyciągną siekierę z głowy Auchterlonie przeciągając go po ulicy. Po wszystkim nastolatkowie zakopali ciało zabitego w lesie.

Nie wykazał skruchy

Zwłoki Auchterlonie zostały znalezione przez policję przy okazji poszukiwania ciała innego zabitego nastolatka.

Oskarżony nastolatek stanął przed sądem. Podczas rozprawy nie wykazywał skruchy. Wyrok w jego sprawie ma zapaść drugiego grudnia.

Ivan Milat to seryjny australijski morderca, który w latach 1992-1993 zamordował siedmiu turystów. W 1996 roku został skazany na siedem wyroków dożywocia.

Piękna modelka zamordowała i zjadła swojego męża. "Stanowi zagrożenie dla otoczenia" [ZDJĘCIA] >>

Więcej o: