Czteroletnie dziecko zarabia 100 tysięcy funtów rocznie

Czteroletnie dziecko zarabia 100 tysięcy funtów rocznie na rzecz cygańskich gangów. Jednocześnie, te same dzieci grzebią w śmieciach poszukiwaniu jedzenia. Dziennikarze obserwowali opiekunów zabierających dzieciom wyżebrane pieniądze.

Żebrzące dzieci w wieku czterech lat zarabiają nawet po 100 tysięcy funtów rocznie na rzecz cygańskich gangów, wykazało śledztwo - dziennikarzy Panoramy BBC . Dzieci pracują w grupach na ulicach Londynu, wyłudzając pieniądze od turystów niezależnie od pogody. Niektóre z nich potrafią zarobić nawet 500 funtów dziennie. Oddają wszystko swoim rumuńskim mocodawcom - ustalili dziennikarze BBC.

Dziennikarze BBC przez rok obserwowali romskie dzieci z Rumunii. Dokument został pokazany kilka dni temu przez BBC 1.

Dziewczynka, w wieku około czterech lat, która dokumentaliści nazywali "Alice" używała budki telefonicznej jako toalety, a jedzenia szukała w odpadkach restauracji McDonald's.

Dzieci miały polować na bogatych muzułmanów

Żebrzące dzieci były skromnie ubrane i wszystkie miał y na głowach chusty. Dlaczego? Bo żebrały w okolicach meczetów i miejscach często odwiedzanych przez bogatych turystów z Zatoki Perskiej. BBC sfilmowało grupę rumuńskich kobiet, które kontrolowały dzieci w okolicach meczetu przy Regent Park. Reporterzy śledzili tę grupę aż do domu. A tam na podjeździe stało BMW X5.

Żebrzą a mają luksusowe wille

W zeszłym roku policja przeprowadziła akcję i wielu z Romów wydaliła z powrotem do Rumunii. Tam okazało się, że są właścicielami luksusowych nieruchomości i samochodów.

Bernie Gravett, były naczelnik Metropolitan Police, który prowadził operację, powiedział: To jest współczesne niewolnictwo. Jak można wykorzystywać czteroletniego chłopca? Wspólna akcja policji brytyjskiej i rumuńskiej zaowocowała aresztowaniem 26 podejrzanych o handel dziećmi przywiezionymi z Tandarei na południu Rumunii.

Nie tylko żebractwo

Brytyjscy policjanci rozbili też gangi wyłudzające świadczenia socjalne. Dziewięciu ludzi, w tym ośmiu rumuńskich cyganów trafiło za kratki na 10lat za świadczenia warte 800 tysięcy funtów. Gangi do wyłudzania pieniędzy produkowały podrobione dokumenty.

Inspektor Colin Carswell, który brał udział w tej operacji twierdzi, że jeden z gangów oszacował zyski z jednego dziecka na blisko 100 tysięcy funtów rocznie. Dziecko było użyte do wyłudzania świadczeń i kradzieży.

Konflikt z Romami. Będzie następne starcie? [WIDEO] >>

 

"Chcę zostać żoną mordercy" - historie kobiet, które pokochały bestie >>

Więcej o: