Więzień opowiada o luksusach za kratami: "Relaksujemy się, gramy w tenisa, bilard..."

Różnie się więźniom żyje za kratkami, jednak ten chyba nie chciałby w ogóle wracać na wolność. Robert Shaw w listach do rodziny zachwala wspaniałe życie jakie prowadzi po skazaniu.

41-letni Robert Shaw został aresztowany po tym, jak policja znalazła w jego domu zapas nielegalnej broni i karabinów o wartości 20 tysięcy funtów.

Mężczyzna, mimo swojego wieku, odsiaduje karę dwóch lat i ośmiu miesięcy więzienia w zakładzie dla młodocianych przestępców na wyspie Portland w hrabstwie Dorset w Wielkiej Brytanii.

Relaks i wygoda

Mogłoby się wydawać, że pobyt za kratkami nie powinien cieszyć 41-latka. Jak jednak napisał w liście do swojej 9-letniej córki, żyje mu się tam bardzo wygodnie: "Mamy bilard, siłownię, piłkę nożną, różne gry, ściankę wspinaczkową, możemy grać w tenisa (...). Mam też TV i to mnie bardzo relaksuje. Jest całkiem dobrze" - zachwalał Shaw

Taka relacja z więzienia wywołała wściekłość w byłej żonie kryminalisty, 40-letniej Sally Shaw. - Myślałam, że więzienie ma być karą, a nie wakacyjnym obozem. On nie czuje się, jakby został ukarany. Wiem, że teraz się ze mnie śmieje - powiedziała w rozmowie z dziennikarzami. - Nigdy nie dał mi ani grosza na nasze córki, a teraz jest dumny, że jego życie jest lepsze niż moje. To taka zniewaga... To cholerny wstyd - dodała.

Co pomyślą dzieci

Kobieta zaznaczyła, że w całej historii nie chodzi jej tylko o to, że były mąż żyje sobie teraz lepiej niż ona. Sally Shaw jest oburzona głównie tym, że listy z opowieściami o wygodach za kratkami mężczyzna wysyła do ich dzieci. - To chore. One mogą odnieść wrażenie, że pobyt w więzieniu to całkiem dobra zabawa - stwierdziła.

Rzecznik brytyjskiego Ministerstwa Sprawiedliwości zabrał już głos w tej sprawie. - Ciężka praca dla przestępców jest wśród naszych najważniejszych planów, chcemy aby kary były bardziej rygorystyczne. Przestępcy powinni ulegać zmianie tak, aby po wyjściu na wolność nie wracać ponownie na drogę konfliktu z prawem - zaznaczył.

Piękna modelka zamordowała i zjadła swojego męża. "Stanowi zagrożenie dla otoczenia" [ZDJĘCIA] >>

 

Dwulatka dwa razy przejechana przez samochód. Przechodnie ignorują umierające dziecko [DRASTYCZNE WIDEO +18] >>

Co sądzisz o takich warunkach w więzieniu?
Więcej o: