Największa w historii wytwórnia fałszywych euro i dokumentów [WIDEO]

Policjanci z CBŚ zlikwidowali, największą w historii Polski i największą w tym roku w Europie, wytwórnię fałszywych euro i dokumentów. Policjanci z CBŚ przejęli ponad milion gotowych fałszywych euro.

Największa w historii wytwórnia fałszywych euro - ZDJĘCIA>>

Na trop wytwórni policjanci wpadli rozpracowując przypadki oszustw dokonywanych na podstawie fałszywych dokumentów. Policjanci z CBŚ próbowali ustalić gdzie są wykonywane fałszywe dowody osobiste. Zanim się tego dowiedzieli, doszli do wniosku, że w tym samym miejscu produkowane są fałszywe pieniądze. Po kilku miesiącach wytypowali posesję na której mieści się wytwórnia.

Policjanci weszli do wytypowanych pomieszczeń gospodarczych. Okazało się, że mieli rację. To była prawdziwa fabryka poligraficzna produkująca fałszywe dokumenty i banknoty o nominałach 50 i 500 euro.

W różnych skrytkach policjanci znaleźli gotowe banknoty o nominale ponad miliona euro. Znaleziono także kilka tysięcy niepociętych arkuszy z imitacją oryginalnych zabezpieczeń, które były przygotowane do produkowania kolejnych fałszywek o wartości nie mniejszej niż 1,5 mln euro. Ze wszystkich odkrytych na miejscu materiałów (papier, hologramy, farby drukarskie, matryce) można było wyprodukować kilka milionów euro.

CBŚ zlikwidowało największy ośrodek fałszerski pieniędzy euro w Europie

Policjanci zabezpieczyli także duże ilości podrobionych dokumentów i surowców do ich produkcji. Były to dowody osobiste, paszporty, dowody rejestracyjne pojazdów (z różnych państw europejskich), znaczki skarbowe, akty notarialne, pieczątki różnych urzędów. Poza tym zabezpieczyli kompletną linię produkcyjna do fałszowania dokumentów i banknotów.

Ze względu na skale produkcji powiadomiony został Europol. Jego przedstawiciele ustalają gdzie poza Polską pojawiły się fałszywe euro i dokumenty z tej wytwórni. W przypadku falsyfikatów o nominale 50 euro, mogły one już pojawić się w krajach Unii Europejskiej. Natomiast falsyfikaty o nominale 500 euro najprawdopodobniej nie zostały jeszcze wprowadzone do obiegu.

Na miejscu policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o produkcję fałszywych pieniędzy i dokumentów. 65-latkowi grozi od pieciu do 25 lat za kratkami. Został aresztowany. Sprawa jest rozwojowa. Policjanci nie wykluczają dalszych zatrzymań.

Policjant powala jak wrestler - WIDEO I ZDJĘCIA>>

Błyskawiczna akcja dzielnicowego: w kilka sekund obezwładnił nożownika [WIDEO] >>

Więcej o: