Policja publikuje zdjęcia brutalnie pobitego mężczyzny. "To obrzydliwe, co zrobił ten bandyta"

Policja w Atherton w Anglii opublikowała zdjęcia brutalnie pobitego pracownika cmentarza. Napastnik zmasakrował mu twarz jedynie dla telefonu komórkowego i niewielkiej sumy pieniędzy. Funkcjonariusze mają nadzieję, że drastyczne zdjęcia zwrócą uwagę opinii społecznej i pomogą w odnalezieniu sprawcy.

Była godzina 20.15, kiedy 73-letni Eric Hicks, pracownik cmentarza w Atherton zamykał bramę. Nagle podszedł do niego nieznajomy mężczyzna i uderzył go w twarz. 73-latek upadł na ziemię, a napastnik kopnął go i zaciągnął w ustronne miejsce. Cały czas groził, że ma nóż i jeżeli Hicks nie chce, aby go użył, powinien być cicho.

Oprawca brutalnie pobił 73-latka i ukradł mu z kieszeni telefon komórkowy, niewielką sumę pieniędzy i kluczyki do samochodu. Po wszystkim uciekł, a Hicks trafił do szpitala ze złamaniem kości policzkowej i poważnymi obrażeniami na twarzy i głowie. Jeszcze tego samego dnia przeszedł operację.

"To obrzydliwe"

Rodzina 73-latka wyraziła zgodę na publikację jego zdjęć w nadziei, że pomoże to w ujęciu sprawcy.

Hicks opisał napastnika jako wysokiego, około 20-letniego mężczyznę w szarym dresie. - Ten bandyta dopuścił się tak brutalnej napaści, aby zdobyć tak mało wartościowe rzeczy. Do tego zrobił to osobie starszej i na cmentarzu. To obrzydliwe, że nie miał szacunku ani do tego człowieka, ani do tego miejsca - powiedział główny inspektor policji Howard Millington.

Policjanci obecnie poszukują świadków zdarzenia i osób, które znajdowały się tego wieczoru w pobliżu cmentarza.

"Gdybym mógł, mordowałbym dalej" - historia polskiego seryjnego mordercy, Karola Kota >>