Policja: Tour de Pologne sparaliżuje ruch w Katowicach

Tour de Pologne przez najbliższe trzy dni odbywać się będzie województwie śląskim. Dziś etap 2 wyścigu, trasa wiedzie z Częstochowy do Dąbrowy Górniczej. I choć peleton startuje po południu to od rana na trasie przejazdu są utrudnienia, od rana też Dąbrowa Górnicza tonie w korkach. Mirosław Dybich ze śląskiej drogówki mówi, że to jeszcze nic - Największe problemy mogą być podczas etapu trzeciego - we wtorek w Katowicach, gdzie kolarze osiem razy mają okrążyć ścisłe centrum miasta. Utrudnienia w stolicy województwa już od 6.30. Apogeum nastąpi około 15.00, kiedy policja zamknie centrum miasta.

- No, niestety, jest wyścig Tour de Pologne, musimy się liczyć z utrudnieniami, a policja apeluje - troszeczkę wyrozumiałości, troszeczkę cierpliwości i jakoś będzie dobrze - radzi Dybich.

Trasa wiedzie od ronda, przez Pętlę Słoneczną, zamknięta zostanie część Chorzowkiej, oraz między innymi Graniczna Warszawska, Francuska, Lotnisko, Wita Stwosza.

Warto bacznie spoglądać na znaki, zwłaszcza na B-36 zakaz zatrzymywania się" wraz z tabliczką T-24 . Nie będzie litości, dla tych, którzy zaparkują na trasie przejazdu kolarzy - Proszę mi wierzyć, że pojazdy będą usuwane na koszt właściciela - zapowiada Dybich

Spore zmiany są też w rozkładzie jazdy komunikacji miejskiej już od samego rana. Niektóre linie zostały całkowicie wyłączone z ruchu, zostanie uruchomiona komunikacja zastępcza. W środę wyścig przenosi się od Oświęcimia i na Podbeskidzie, ale tam nie powinno być już takich problemów. Wszelkie informacje o utrudnieniach, na stronie komendy wojewódzkiej policji w Katowicach. Została też uruchomiona specjalna infolinia 32 200 11 11.