Karierę można też zrobić w Polsce?

Rozpoczęta dzisiaj akcja start w karierę.pl ma ograniczyć masowość wyjazdów na emigrację zarobkową. .To ogólnopolska kampania społeczna promująca Polskę jako dobre miejsce dla rozpoczęcia kariery zawodowej.

W ciągu ostatnich dwóch lat na emigrację zarobkową wyjechało z Polski ponad 2 miliony osób. Główny powód to pieniądze i choć najczęściej trzeba zaczynać tam od pracy fizycznej, to kariera zawodowa i naukowa odchodzi na boczny tor.

Jeśli szukasz pracy, sprawdź nasze oferty.

Jeden z organizatorów projektu profesor Krzysztof Pawłowski z Wyższej Szkoły Biznesu w Nowym Sączu, przekonuje, że w Polsce można rozwijać swoją karierę zawodową.

Według Roberta Żelewskiego, prezesa Polskiego Stowarzyszenia Zarządzania Kadrami, nie ma nic złego w wyjazdach zarobkowych do innych krajów Unii Europejskiej, pod warunkiem, że będziemy się tam rozwijać zawodowo.

W ramach kampanii zaplanowano pięć regionalnych debat uczelnianych z udziałem studentów, ekspertów od budowania kariery oraz dyrektorów personalnych.

Więcej informacji o akcji można znaleźć na stronie internetowej startwkariere.pl , tam również znajdą się sylwetki młodych Polaków, którym udało się zrobić karierę ... nie wyjeżdzając z kraju.

Skorzystaj z naszych poradników: zobacz jak napisać CV , list motywacyjny oraz jak przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej .