Pogoda na dziś - niedzielę 6 marca. Choć słonecznie, dość zimno. W dzień na termometrach do 5 stopni

Pogoda na dziś - niedzielę 6 marca. Niedziela nie będzie zbyt ciepła. W ciągu dnia na termometrach nie zobaczymy więcej niż 5 stopni Celsjusza. W całym kraju będzie jednak dość słonecznie.

"W ciągu najbliższych dni pogodę w Polsce będzie kształtował się wyż, tylko przejściowo nasuną się strefy większego zachmurzenia i słabych opadów śniegu lub lokalnie deszczu ze śniegiem. Groźne zjawiska nie są prognozowane" - informują synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej na Twitterze, prognozując pogodę na weekend.

Zobacz wideo "Obserwujemy przesunięcie stref klimatycznych". W Polsce będzie ciepło jak we Włoszech?

Niedziela, 6 marca. Słonecznie niemal w całej Polsce na zakończenie weekendu

W niedzielę obędzie się bez parasolek. Słońce ma się przebijać niemalże w całym kraju. Występować będzie w większym lub mniejszym stopniu. Zdecydowanie mniej promieni doświadczą mieszkańcy północno-zachodniej i południowo-wschodniej części Polski. Zagęszczenie zachmurzenie wyniesie w tych rejonach 13 proc. w Szczecinie i nawet 38 proc. w Rzeszowie. Centrum z najbardziej przejrzystym niebem.

Więcej informacji o pogodzie znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Pomoc w Donbasie Donbas. Polska Akcja Humanitarna częściowo wznowiła pomoc

Pogoda na dziś. W ciągu dnia od 5 do 1 stopnia Celsjusza

Niestety to jeszcze nie czas na odłożenie szalika i czapki. W całej Polsce, choć słonecznie, to stosunkowo zimno. Najwięcej, bo nawet 5 stopni, mogą pokazać termometry w Szczecinie. O jeden stopień mniej w Gdańsku i Katowicach. W Zielonej Górze, Poznaniu, Bydgoszczy, Wrocławiu i Olsztynie - 3 stopnie Celsjusza. Najzimniej będzie w Warszawie (2 stopnie), Kielcach (2 stopnie) i Lublinie (1-2 stopnie). 

Dużo gorsze pod względem temperatury będą noce. Ujemne wyniki wystąpią na terenie całej Polski. Najwięcej: -4 stopnie Celsjusza będzie w Lublinie, Kielcach, Katowicach czy Białymstoku. W pozostałych częściach kraju temperatura będzie się wahać między -2 a -3. 

Marcin Ociepa: Każdy dyktator kiedyś upada. Putin też upadnie [WYWIAD] Marcin Ociepa: Każdy dyktator kiedyś upada. Putin też upadnie [WYWIAD]

W całej Polsce wiatr nie przekroczy 3 km/h. Tylko nad morzem mogą pojawić się silniejsze podmuchy. Jak podaje IMGW, wilgotność względna wyniesie 72 proc., a barometry wskażą 1024 hPa. 

Więcej o: