Strajk kobiet. Radny PiS porównał protestującą młodzież do Hitlerjugend. "Wstyd. Przeproś"

Przemysław Alexandrowicz, radny PiS i wiceprzewodniczący Rady Miasta Poznania porównał protestujących z Komsomołem i Hitlerjugend. - Rozumiem, że niebo kobiet to możliwość zabijania wszystkich dzieci, w każdym momencie, aż do urodzenia, bez ograniczeń - mówił także.

Jak podaje "Głos Wielkopolski", na sesji rady miasta Przemysław Alexandrowicz tłumaczył, że młodzież biorąca od blisko dwóch tygodni udział w protestach jest "zmanipulowana".

- Brak doświadczenia życiowego skutkował tym, że młodzi byli obrońcami totalitarnych reżimów. Hitlerjugend i Komsomoł składały się z młodzieży, która wielbiła wodzów najbardziej i była gotowa donosić do swoich rodziców, którzy nie popierali totalitarnych dyktatorów - podkreślał samorządowiec PiS.

Poznańscy radni przeciwni orzeczeniu TK

Słowa Alexandrowicza to komentarz do stanowiska radnych KO w Poznaniu odnośnie wyroku TK ws. aborcji. W dokumencie samorządowcy uznali m.in., że decyzja Trybunału Konstytucyjnego jest przeinaczeniem idei praw człowieka i ich instrumentalnym wykorzystaniem.

Zobacz wideo Rudzińska-Bluszcz: Zadaniem organów państwa powinno być tonowanie nastrojów społecznych

"Uważamy za haniebne i skrajnie cyniczne to, że zamiast zapewnić Polkom i Polakom bezpieczeństwo w czasie szalejącej pandemii COVID-19, władza podejmuje decyzje wywołujące ogromne konflikty społeczne, które wyprowadzają rzesze ludzi na ulice. Zdecydowanie wspieramy sprzeciw mieszkanek i mieszkańców miast, miasteczek i wsi, kobiet i mężczyzn z całego kraju, broniących wolności wyboru, który właśnie został im odebrany. Jako Radne i Radni Miasta Poznania wnosimy stanowczy sprzeciw wobec łamania praw człowieka w naszym kraju" - napisano.

Rada Miasta Poznania przyjęła stanowisko przedstawione przez Koalicję Obywatelską. Zagłosowało za nią 22 radnych, 9 było przeciw, a jedna osoba wstrzymała się od głosu.

Radny PiS: Niebo kobiet to możliwość zabijania wszystkich dzieci

Wiceprzewodniczący Rady Miasta odniósł się również do jednego z haseł protestów - "piekło kobiet". - Rozumiem, że piekło to niemożność zabijania chorych dzieci, a niebo kobiet to możliwość zabijania wszystkich dzieci, w każdym momencie, aż do urodzenia, bez ograniczeń - mówił.

Radni Koalicji Obywatelskiej wyrazili sprzeciw wobec kontrowersyjnej opinii Alexandrowicza. "Radny Przemysław Alexandrowicz w oświadczeniu, w imieniu Klubu PiS szukał analogii pomiędzy protestem Strajku Kobiet a systemami totalitarnymi w tym niemieckim narodowym - socjalizmem. Zaangażowanie młodzieży w strajk pojawiło się beztrosko obok uwag o wykorzystaniu młodych w systemach totalitarnych, na przykład poprzez udział w Hitlerjugend i Konsomole. Dawno nikt tak nie obraził mieszkanki i mieszkańców naszego miasta. Wstyd. Przeproś" - komentował szef klubu radnych KO Marek Sternalski.

Przemysław Alexandrowicz odpowiedział na słowa Sternalskiego. - To popieracie, natomiast moje wystąpienie było bez jednego takiego wyrazu czy zdania, ale za to wprost mówiące, że zabijanie dzieci nienarodzonych jest zbrodnią, że tę zbrodnię propagowały właśnie totalitarne reżimy, chociażby komunistyczny. Oczywiście Hitler dopuszczał aborcję szczególnie w odniesieniu do Polaków - stwierdził.

Więcej o: