Donald Trump zakaził się koronawirusem. Ekspert: Choroba może mu pomóc w kampanii

Prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump i jego żona Melania zakazili się koronawirusem. Zdaniem ekspertów zmieni to dynamikę kampanii wyborczej i może pomóc starającemu się o reelekcję politykowi.

Informacja o tym, że Donald Trump i jego żona zakazili się koronawirusem, została opublikowana na Twitterze prezydenta USA. Wiadomo, że para prezydencka ma się dobrze i odbywa kwarantannę w Białym Domu. Doniesienia ze Stanów Zjednoczonych na antenie TVN24 komentował politolog z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego dr Tomasz Płudowski.

- Można powiedzieć, że to ironia losu, bo przecież Donald Trump zaprzeczał temu, że koronawirus jest ważny, że sytuacja w USA jest poważna. Na samym początku mówił, że jest może jeden Chińczyk, który jest zakażony i sytuacja zupełnie nie jest niebezpieczna. Ostatecznie doszło do tego, że on sam i jego żona są zakażeni - powiedział Płudowski.

Zobacz wideo W debacie Biden-Trump najlepiej wypadł... prowadzący

"Stan zdrowia Donalda Trumpa zmieni dynamikę kampanii wyborczej"

Politolog stwierdził, że choroba Donalda Trumpa zmieni dynamikę kampanii wyborczej i wpłynie na jej harmonogram. Stwierdził także, że informacja o tym, że prezydent USA jest zakażony koronawirusem "może wzbudzić sympatię [społeczną - red.], może mu pomóc". Ekspert powiedział również, że Donald Trump skupi teraz na sobie uwagę, co jest dla niego korzystne.

Korespondent TVN24 Jan Pachlowski powiedział z kolei, że ze względu na stan zdrowia pary prezydenckiej mnożą się pytania na temat tego, jak będzie wyglądać ostatni etap kampanii wyborczej. Dziennikarz stwierdził, że kluczowe dla tego zagadnienia będą najbliższe dni. 

Więcej o: