Włochy. Trąba powietrzna na plaży. Turyści zmuszeni do nagłej ucieczki. Pięć osób rannych [WIDEO]

Dziesiątki odpoczywających zostało zmuszonych do ucieczki po tym, jak we wtorek plażę we włoskiej miejscowości Marina di Pescoluse nawiedziła trąba powietrzna. Według mediów pięć osób zostało niegroźnie rannych.

Trąba powietrzna uderzyła w nadmorski kurort Marina di Pescoluse w prowincji Lecce (na półwyspie Salentyńskim) we wtorek wczesnym popołudniem. Według świadków zjawisko powstało nagle i trwało zaledwie trzy minuty, ale w tym czasie wyrządziło szereg szkód.

Na opublikowanych w sieci nagraniach widać plażowiczów zmuszonych do nagłej ucieczki przed trąbą. - Widzieliśmy parasole i materace odlatujące na trzy metry, od razu usłyszeliśmy karetki - mówili świadkowie.

Włoskie media podają informację o pięciu niegroźnie rannych osobach. Trąba wyrządziła również inne szkody, naruszając między innymi konstrukcję wieży ratowników, wyrywając rosnące nieopodal drzewa i uszkadzając znajdujące się w okolicy budynki.

Nie jest to pierwsza trąba powietrzna odnotowana w tym miesiącu we Włoszech - do podobnego zdarzenia doszło 5 sierpnia w Cefalù leżącym w prowincji Palermo na Sycylii. Na szczęście tam nie było obrażeń wśród ludzi.

 
Więcej o: