Koronawirus na Ukrainie. Smutny rekord. Ponad dwa tysiące nowych przypadków

Na Ukrainie w ciągu ostatniej doby potwierdzono 2134 nowych przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Pierwszy raz od początku pandemii liczba ta przekroczyła dwa tysiące. Ukraiński resort zdrowia poinformował również o zgonie czterdziestu osób, które chorowały na COVID-19.

Ukraińskie ministerstwo zdrowia poinformowało o wykryciu w środę koronawirusa u kolejnych 2134 osób. Jest to największa dobowa liczba zachorowań odnotowana od początku pandemii. Poprzedni rekord padł zaledwie dzień wcześniej i wynosił 1967. Łącznie na Ukrainie zdiagnozowano już 98 537 zakażeń SARS-CoV-2. Najwięcej przypadków potwierdzono w obwodzie lwowskim – 11 658 oraz w Kijowie – 10 160.

Zobacz wideo O czym musimy pamiętać, jeśli wybieramy się w podróż publicznym środkiem transportu?

Ostatniej doby na Ukrainie odnotowano również największą dobową liczbę zgonów osób, które chorowały na COVID-19. Życie straciło czterdzieści osób, a czterysta siedem kolejnych hospitalizowano. Łączna liczba zgonów osób zakażonych koronawirusem u naszych wschodnich sąsiadów wynosi 2184. Ukraińskie ministerstwo zdrowia poinformowało również o 704 osobach, które wyzdrowiały. Liczba ozdrowieńców przekroczyła tym samym pięćdziesiąt tysięcy.

Na zbliżającą się drugą falę COVID-19 zwracał uwagę 13 sierpnia prezydent Ukrainy, Wołodymyr Zełenski - Musimy zmaksymalizować kampanię informacyjną, aby przeciwdziałać rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Trzeba uświadomić ludności, jak ważne jest podejmowanie środków ochrony osobistej i przestrzeganie zasad kwarantanny - mówił prezydent, zwracając się do urzędników.

Więcej o: