Ksiądz z koronawirusem odprawiał msze i spowiadał. 120 wiernych objęto kwarantanną

Ksiądz, u którego potwierdzono obecność wirusa Sars-CoV-2, w okresie od 17 do 31 lipca odprawiał msze w kościołach w czterech miejscowościach w woj. zachodniopomorskim. Kwarantannie zostało poddanych około 120 osób.

Ksiądz z koronawirusem. Wierni na kwarantannie

W ostatnich dniach sanepid w Gryfinie poszukiwał osób biorących udział w mszach w kościołach w Klępiczu, Starym Objezierzu, Nowym Objezierzu oraz Żelichowie pomiędzy 17 a 31 lipca po tym, jak u sprawującego w nich posługę kapłana potwierdzono zakażenie koronawirusem. Rzeczniczka Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Szczecinie Małgorzata Kapłan potwierdziła w rozmowie z Gazeta.pl, że obecnie na kwarantannie przebywała około 120 osób, u których zostaną przeprowadzone testy na obecność koronawirusa.

Zobacz wideo Sośnierz ocenia decyzje rządu ws. odmrażania gospodarki

Komunikat Kurii Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej

Komunikat w tej sprawie wydała kuria Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej. Czytamy w nim: "Otaczamy modlitwą Księdza i wszystkich, od których przyjął zakażenie, a także potencjalnie zagrożonych oraz służbę zdrowia i służby sanitarne. Wszystkim przypominamy o obowiązku przestrzegania w każdych warunkach życia społecznego odpowiednich do danej sytuacji norm sanitarnych."