Koniec obławy w gminie Morawica. Znaleziono ciało 57-latka

Koniec obławy. Kielecka policja odwołała poszukiwania 57-letniego mężczyzny, który był podejrzewany o zabójstwo sołtysa w miejscowości Zbrza, w gminie Morawica (woj. świętokrzyskie). Funkcjonariusze policji znaleźli ciało poszukiwanego.

Przed godz. 1 w nocy funkcjonariusze policji znaleźli ciało 57-latka z raną postrzałową głowy. Obok mężczyzny leżała broń palna. Według podejrzeń policji, broń ta mogła zostać użyta do zabójstwa 61-letniego sołtysa. - Wykonano czynności z udziałem prokuratora. Ciało 57-latka zabezpieczono do sekcji - poinformował serż. szt. Karol Macek, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Kielcach.

Zobacz wideo Lubelscy policjanci zlikwidowali prawdziwy arsenał broni i amunicji

Koniec obławy, funkcjonariusze znaleźli ciało poszukiwanego mężczyzny

Policja poszukiwania 57-latka, który był podejrzewany o zabójstwo 61-letniego sołtysa Zbrzy, rozpoczęła we wtorek tuż po godz. 14. - Na numer alarmowy 112 zadzwonił mężczyzna z informacją, że znalazł 61-latka z raną postrzałową - mówił w rozmowie z Onetem sierż. szt. Karol Macek z policji w Kielcach. Reanimacja nie przyniosła rezultatu.

Według wtorkowych doniesień w obławie udział wzięło kilkudziesięciu policjantów. Przy wyjazdach z terenu gminy ustawiono policyjne blokady, kontrolowano wszystkie pojazdy. W ramach ostrzeżenia oraz przyspieszenia poszukiwań kieleccy funkcjonariusze udostępnili wizerunek podejrzanego mężczyzny.

Więcej o: