"LGBT LUDZIE, nie ideologia" - powstał film, w którym bliscy osób LGBT+ wspierają akcję społeczną

Kim są osoby ze środowiska LGBT? Czym wyróżniają się spośród innych? Co za sobą niosą? W celu przybliżenia społeczeństwu, jak dużo osób, także znanych z ekranów kina, ma w swoim gronie kogoś ze środowiska LGBT, w internecie rozpoczęła się akcja społeczna pod hasłem "LGBT LUDZIE, nie ideologia".

"LGBT LUDZIE, nie ideologa" to akcja społeczna motywowana chęcią przekazania społeczeństwu dobra, które mogą nieść ze sobą przedstawiciele środowiska LGBT+. Nawołuje do równego traktowania oraz odpowiedniego szacunku. Jak zapewnia autor nagrania, akcja jest w stu procentach obywatelska i nie stoi za nią żadna organizacja czy stowarzyszenie.

Zobacz wideo „Prezydent powinien przeprosić za swoje słowa”

W krótkim, ponad trzyminutowym nagraniu streszczono opowieści kilkunastu osób, które w gronie swoich najbliższych znajomych mają przedstawicieli LGBT+. Inicjatywę obywatelską poparły także osoby znane z ekranów kina. W materiale wystąpili znany z serialu "Ślepnąc od świateł" - Michał Czernecki oraz występujący w filmie "Wesele" Arkadiusz Jakubik.

LGBT walczące z przeciwnościami, w skład których wchodzą politycy 

Film ma na celu przybliżyć pozytywne cechy osób ze społeczności LGBT+. Co ważniejsze pokazuje różnorodność wykonywanych zawodów, upodobań oraz relacji przedstawicieli środowiska LGBT+ z aktorami spotu społecznego. Wśród osób wymienionych w filmie są nauczyciele, lekarze, sąsiadki, koleżanki, przyjaciele, ciocie, synowie i córki.

Akcja jest poniekąd odpowiedzią na ostatnie mocne słowa polityków obozu rządzącego odnośnie osób społeczności LGBT. W połowie czerwca poseł Prawa i Sprawiedliwości Przemysław Czarnek mówił m.in.: "Przestańmy słuchać tych idiotyzmów o jakichś prawach człowieka czy jakiejś równości. Ci ludzie nie są równi ludziom normalnym".

Głos w sprawie przedstawicieli LGBT+ zabrał także obecny prezydent RP - Andrzej Duda, który poparł słowa Jacka Żalka stwierdzające, że LGBT to nie są ludzie, a ideologia. Tymczasem w wiadomości od autora akcji społecznej czytamy o równości, którą ma promować powstałe nagranie. 

Jesteśmy - tak jak i Ty - obywatelami tego kraju, którym leży na sercu równe traktowanie wszystkich - bez względu na ich płeć, poglądy polityczne, czy też orientację seksualną

 - napisano w wiadomości do Gazeta.pl, zachęcając również do udostępnienia filmu przez osoby, które nie godzą się na "eliminowanie odmienności, odbieranie godności choćby jednemu przedstawicielowi naszej wspólnoty narodowej oraz wszystkim, którzy chcą wesprzeć swoich bliskich, przyjaciół i znajomych". 

Więcej o: