Ekspertka MEN: Ludzie, którzy korzystają z antykoncepcji, częściej zachodzą w ciążę

Osoby, które stosują środki antykoncepcyjne, częściej zachodzą w ciążę i częściej decydują się na pozbawienie dzieci życia - tego dowiadujemy się z wywiadu, którego tygodnikowi "Do Rzeczy" udzieliła Urszula Dudziak, ekspertka Ministerstwa Edukacji Narodowej.
Zobacz wideo
Propagatorzy środków antykoncepcyjnych próbowali przekonać społeczeństwo, że dzięki temu nie będzie się przerywać ciąży, a jest akurat odwrotnie

- opowiadała Dudziak, tłumacząc wyższość edukacji, która wspiera wychowanie aksjologiczne nad taką, która opiera się na kwestiach biologicznych.

Ludzie, którzy podejmują współżycie z tymi środkami (antykoncepcyjnymi - red.), częściej zachodzą w ciążę i częściej decydują się na pozbawienie życia dziecka niż ci, którzy na taką edukację nie byli narażeni

- konstatowała Dudziak.

Profesor MEN odniosła się również do kwestii informowania dzieci o tym, co sprzyja realizowaniu założeń prawidłowej rodziny. Według Dudziak jeśli "chcieliśmy szkołę uczynić placówką, która uczy dzieci, jak być oddanymi w kontaktach z pedofilami, jak się prostytuować, masturbować, uprawiać przygodny seks czy wskazywać, jak uczynić z młodych ludzi użytkowników środków antykoncepcyjnych, to rzeczywiście szkoła realizująca obecnie obowiązujący program w ogóle tego nie robi".

I nie powinna tego robić. Bo nie jest zadaniem szkoły uczyć dzieci zachowań uderzających w dobro człowieka

- dodaje Dudziak.

Ekspertka MEN przyznała również, że noszenie ze sobą prezerwatyw nie powinno być podawane jako wzór odpowiedzialności, gdyż "odpowiedzialnością nie jest aprobowanie niewłaściwych moralnie czy społecznie zachowań z propozycją wyeliminowana konsekwencji, do których mogą one prowadzić".

Urszula Dudziak jest nauczycielem akademickim, doktorem nauk humanistycznych oraz teologicznych. W 2016 r. została wybrana przez Ministerstwo Edukacji Narodowej kierowniczką zespołu odpowiedzialnego za przygotowanie programu do przedmiotu szkolnego wychowanie do życia w rodzinie.

Dudziak już wcześniej (w 2007 roku, gdy rządziło PiS) doradzała ministerstwu w sprawie podręczników do wychowania do życia w rodzinie. Kwestiami współżycia zajmuje się od początku kariery naukowej - w 1982 roku napisała pracę magisterską "Cechy osobowości kobiet przerywających ciążę". W 2010 r. habilitowała się na kierunku teologia pastoralna.

Więcej o:
Komentarze (517)
Ekspertka MEN: Ludzie, którzy korzystają z antykoncepcji, częściej zachodzą w ciążę
Zaloguj się
 • jaggurt

  Oceniono 2 razy 2

  po co jest niby antykoncepcja jak nie po to żeby unikać ciąży? Jest oczywiście różnica w skuteczności prezerwatyw i tabletek np vines ale wystarczy zobaczyć jak to wygląda w/g wskaźnika Pearla i na jego podstawie zdecydować się na skuteczną antykoncepcję, wiadomo że tabletki są najskuteczniejsze

 • viktoriann

  Oceniono 1 raz 1

  Mimo, że wiele ludzi używa antykoncepcji hormonalnej ija kiedyś też to jednak zgłębiłam się w temat i kupiłam kmputer cyklu z CyclotestPolska i muszę przyznać że wcześniej byłam przeciwna tzw antykoncepcji kalendarzykowej to jestem bardzo zadowolona i sprawdza mi się już drugi rok przez to też się lepiej czuje a skuteczność to aż 99%

 • mania091

  Oceniono 1 raz 1

  No to chyba ja jestem wyjątkiem od tej tezy. Od dobrych kilku lat stosuję antykoncepcję, tabletki belara. Dwa razy odstawiałam ze względu na starania się o dzidziusia. Dla mnie taka antykoncepcja jest bardzo skuteczna. Pomaga mi też na pms.

 • eriu

  0

  Rzeczywiście, "odpowiedzialnością nie jest aprobowanie niewłaściwych moralnie czy społecznie zachowań z propozycją wyeliminowana konsekwencji, do których mogą one prowadzić"." Bardziej odpowiedzialnie jest roznosić choroby weneryczne i AIDS. To jest dopiero szczyt odpowiedzialności.

 • 8zorro

  Oceniono 4 razy 4

  Wzorem katolickiej wzorcowej rodziny jest pani Marta Kaczyńska.

 • the-only.charybdis

  Oceniono 4 razy 4

  Ta sama pani stwierdziła kiedyś, że "mycie części intymnych to grzech".
  Cóż, jakie państwo - tacy "eksperci". Fuj!

 • tukantoko

  Oceniono 3 razy 3

  A zwłaszcza mężczyźni!

 • ugrydul

  Oceniono 2 razy 2

  szajba

 • przemek712

  Oceniono 3 razy 3

  No chyba o to chodzi KK i pisowi. Ma być więcej dzieci czy nie? A swoją drogą czy pani Urszula przeprowadzała badania jak częstotliwość onanizmu wpływa na głosowanie na PIS?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX